Sobota, 13 Kwietnia, 2024

Ryan Garcia wstał z desek i znokautował Campbella w walce o tymczasowy pas WBC [WIDEO]

Ryan Garcia wstał z desek i znokautował Campbella w walce o tymczasowy pas WBC [WIDEO]
Fot. Ryan Garcia vs Luke Campbell, Twitter
Opublikowane 3 stycznia 2021, 15:29
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

W nocy z 2 na 3 stycznia odbyła się gala boksu w Dallas w Teksasie, gdzie w pojedynku wieczoru rękawice skrzyżowali 22-letni Ryan Garcia i 33-letni Luke Campbell.

Stawką starcia był tymczasowy pas WBC wagi lekkiej, a zwycięzca stał się obowiązkowym pretendentem do walki o pełnoprawny tytuł mistrza. Dla 22-latka było to 21 starcie w karierze i 18 wygrana przez nokaut. Pięściarz nie przegrał w zawodowej karierze żadnego pojedynku. Natomiast Campbell poniósł 4 porażkę w 24 walkach.

Starcie wieczoru było zakontraktowane na 12 rund, ale zakończyło się w 7. odsłonie. Walkę rozpoczął agresywniejszy Amerykanin, który przejął inicjatywę, jednak rywal nie pozostawał dłużny i w drugiej rundzie po mocnym sierpowym posłał Garcię na deski. 22-latek wstał i kontynuował pojedynek, wywierając presję na rywalu.

W 4. i 5. odsłonie Brytyjczyk mocno odczuł silne ciosy Amerykanina, który zamierzał wykorzystać swoją okazję i ruszył do ataku, wyprowadzając groźne kombinacje. Pod koniec 7. rundy Garcia trafił potężnym uderzeniem na wątrobę Campbella. Po tym ciosie mistrz olimpijski z Londynu nie był w stanie się podnieść i walka została przerwana.

Dla młodego pięściarza było to ważne zwycięstwo, które może mu zapewnić duże większe pojedynki. Na ten moment kolejnym rywalem Garcii będzie niepokonany Devin Haney, 22-letni mistrz WBC w wadze lekkiej z bilansem 25 zwycięstw.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments