Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

Szef KSW zapewnia, że Anderson Silva nie zrobi w Polsce wrażenia – ‘Praktyka zawodowa mi podpowiada, że…’

Fot. Anderson Silva
Opublikowane 8 stycznia 2021, 11:36
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Anderson Silva to legenda MMA i jeden z najlepszych zawodników w historii tego sportu. W październiku fighter został zwolniony z amerykańskiej organizacji i zainteresowało się nim KSW.

Anderson Silva (34-11) ma obecnie 45 lat. Brazylijczyk był mistrzem takich organizacji jak Shooto, Cage Rage, czy UFC. W największej organizacji MMA na świecie walczył od 2006 roku, Pająk wywalczył pas wagi średniej już w drugim starciu i nie stracił go przez kolejne 12 pojedynków.

Niedługo po zerwaniu kontraktu przez UFC pojawiły się komentarze ze strony włodarzy polskiej organizacji.

Legenda MMA Anderson „The Spider” Silva jest wolnym strzelcem. Pająk walczył już w takich organizacjach jak: Mecca, Shooto, Pride, Cage Rage, Rumble i UFC. Wielokrotnie szokował świat swoim nieszablonowym stylem walki i spektakularnymi nokautami. Gdybyście mogli, to z kim w KSW zestawilibyście Silvę? – Pytał Martin Lewandowski.

Natomiast Maciej Kawulski powiedział – Nie jestem miłośnikiem zatrudniania weteranów z innych organizacji. Taka praktyka, nie licząc federacji Bellator, jest już coraz mniej popularna. Jednak Anderson Silva to wyjątkowa postać. Myślę, że akurat starcie legendarnego Brazylijczyka z legendą KSW, Mamedem Chalidowem, byłoby niezwykle ciekawe.

Polscy kibice bez wątpienia byliby jak najbardziej zainteresowani pojedynkiem legendy KSW, z legendą UFC. Martin Lewandowski ma jednak inne zdanie i uważa, że Silva nie zrobi wrażenia w “szerokiej sprzedaży”, o czym wspomniał w trakcie rozmowy z Andrzejem Kostyrą – Z naszej strony i Mameda gdzieś ta deklaracja już padła, jesteśmy zainteresowani i bardzo chętnie pociągniemy ten wątek. Przymiarki do tego zestawienia poczyniłem, ale powiem szczerze, że tak jak praktyka zawodowa mi podpowiada, że te duże nazwiska mają bardzo wybujałe oczekiwania. A my jednak musimy dostosować super nazwisko do dobrego nazwiska, czy bardzo dobrego nazwiska w Polsce i musimy zastanowić się jak to skomercjalizować – powiedział jeden z szefów KSW.

Taki Anderson Silva w takiej szerokiej sprzedaży, no nie zrobi wrażenia. To będzie jakiś dobry, utytułowany zawodnik z Brazylii, natomiast w Polsce, mówimy o takim szerszym fanie, który nie tylko śledzi sporty, tylko MMA. To jest tak naprawdę konfrontacja kasa vs to, co możemy osiągnąć – dodał i wspomniał, że mimo wszystko organizacja nie zamierza rezygnować z legendarnego zawodnika.

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO