Niedziela, 19 Maja, 2024

Don Kasjo złoży kolejny protest: “Będę wyjaśniał sprawiedliwość, bo same kolesiostwo jest”

Don Kasjo złożył protest i odwołał się od decyzji sędziów: "Ostateczny wynik poznamy najpóźniej do..."
Fot. Don Kasjo, YouTube
Opublikowane 20 maja 2021, 10:05
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

W ostatnią sobotę odbyła się jubileuszowa gala FAME MMA 10, na której w walce wieczoru zobaczyliśmy pojedynek bokserski pomiędzy Kasjuszem Życińskim a Normanem Parke.

Pojedynek rozegrał na pełnym dystansie 5 rund, a sędziowie jednogłośnie wskazali zwycięstwo byłego zawodnika UFC. Don Kasjo oddał swój pas i pogratulował rywalowi. Stormin nie mógł jednak nacieszyć się wygraną, gdyż do klatki weszli włodarze, którzy ogłosili, że zostanie złożony protest.

Cała sytuacja została mocno skrytykowana, a Boxdel kilkukrotnie w social mediach przepraszał za to, jak się zachował. Organizacja uznała natomiast zwycięstwo Parke, a jego rywal sam musiał złożyć protest. Z werdyktem nie zgadzało się wielu ekspertów, w tym m.in. Andrzej Kostyra, czy znany sędzia Leszek Jankowiak.

Wczoraj organizacja opublikowała ostateczną decyzję, zgodnie z którą nie ma podstaw, by powoływać nową komisję sędziowską, a protest Życińskiego został odrzucony:

“Ta walka w ostatnim tygodniu podzieliła środowisko sportów walki. Z decyzją sędziów punktowych można się nie zgadzać. Decyzję sędziów punktowych można zakwestionować (od tego jest protest), ale nikt z wyjątkiem sędziego głównego, nie ma prawa powołać nowej komisji sędziowskiej, która mogłaby zmienić werdykt. Po sytuacji, która miała miejsce podczas FAME 3 w walce Adriana Polańskiego z Kasjuszem Życińskim, federacja FAME MMA postanowiła pozostawić pełną niezależność w ocenie protestów sędziemu głównemu. Wspomniana niezależność powinna być podstawą funkcjonowania każdej federacji.

Jako organizacja, nie możemy mieć w rękach władzy, która dawałaby nam możliwość rozpatrywania protestów, zależnie od naszego punktu widzenia. Musimy ufać, że sędziowie zrobili wszystko, by jak najlepiej ocenić pojedynek i wydali sprawiedliwy werdykt. Sędzia główny uznał, że podczas walki Kasjusza Życińskiego z Normanem Parke, praca sędziów punktowych i sędziego w oktagonie, nie budzi zastrzeżeń. Nie ma więc przesłanek do powołania nowej komisji sędziowskiej. Tym samym, protest Kasjusza Życińskiego został odrzucony, a werdykt wydany podczas main-eventu gali FAME 10 pozostaje bez zmian. Jest to decyzja ostateczna i wszyscy powinniśmy ją uszanować.”

Krótko po opublikowaniu odpowiedzi pojawił się komentarz Don Kasjo, który powiedział – Brak błędów proceduralnych? Przed chwilą zerknąłem tylko na regulamin i w 2 punkcie jest jak byk – ataki głową! Będziemy to zaraz analizować…

Gwiazda FAME MMA zapowiedziała, że to nie koniec i złoży kolejny protest. Co ciekawe, Don Kasko zapewniał, że jeśli werdykt nie zostanie zmieniony, zniknie z internetu, uważa jednak, że pojedynek wygrał i wycofuje się ze swojej obietnicy.

Ja nie przegrałem, więc nie zniknę z internetu. Będę ku**a wyjaśniał sprawiedliwość w tym internecie j**anym, bo same kolesiostwo jest – przekazał, przy okazji analizowania pojedynku oraz fragmentów, na których Norman Parke rozbija gardę Życińskiego głową.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO