Piątek, 24 Maja, 2024

Dariusz Michalczewski o Arturze Szpilce: “Co walka, to leży na deskach. Wzrasta ryzyko, że stanie się kaleką”

Dariusz Michalczewski o Arturze Szpilce: "Co walka, to leży na deskach. Wzrasta ryzyko, że stanie się kaleką"
Fot. YouTube
Opublikowane 1 czerwca 2021, 09:42
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Na niedzielnej gali Knockout Boxing Night 15 w Rzeszowie Łukasz Różański zdobył pas WBC International w kategorii bridger, po tym, jak w pierwszej rundzie ciężko znokautował Artura Szpilkę.

Pięściarz z Wieliczki dobrze rozpoczął starcie i błyskawicznie posłał rywala na deski, jednak nie zrobiło to na Różańskim wrażenia. Zawodnik podniósł się i ruszył na Szpilkę, który najpierw zaliczył trzy nokdaunu, a po upływie 2 minut i 24 sekund został ciężko znokautowany.

Koniec pojedynku nie był zaskoczeniem dla kibiców i bukmacherów, którzy jako dużego faworyta wskazywali mniej doświadczonego Różańskiego. Inaczej na pojedynek patrzyli eksperci, mimo że zaznaczali, iż zarówno jeden, jak i drugi zawodnik ma szansę na zwycięstwo, to na pewno nie spodziewali się nokautu w pierwszej odsłonie.

Po walce pojawiło się sporo komentarzy sugerujących, że Szpilka powinien zakończyć karierę. Sam pięściarz przyznał, że musi wszystko przemyśleć, a na ten moment skupia się na wyleczeniu kontuzji kolana i stawu skokowego. Nie wyklucza jednak kolejnych pojedynków.

DARIUSZ MICHALCZEWSKI O ARTURZE SZPILCE

Ciężki nokaut na Szpilce skomentował m.in. były pięściarz Dariusz Michalczewski, który w skomentował walkę w TVP Sport przyznał, że kolejne walki Artura mogą przynieść tragiczne skutki, gdyż w ostatnich pojedynkach regularnie pada na deski.

On jest niereformowalny. Co walka, to leży na deskach. To jest aż przykre… Widać, że jest już mocno naruszony i z każdą kolejną walką wzrasta ryzyko, że stanie się kaleką. Uważam, że lekarz, który wyda mu zgodę na kolejną walkę, będzie przestępcą – przyznał legendarny polski pięściarz, który na swoim koncie ma tytułu takich federacji jak WBA, WBO, czy IBF, a w swojej karierze pokonał 22 zawodników o tytuł mistrza świata.

Jeśli Artur Szpilka w tym momencie zakończy pięściarską karierę, najprawdopodobniej zobaczymy jak zadebiutuje w MMA. Szef organizacji KSW przyznał nawet, że jest pomysł zestawienia Szpilki z Tomaszem Sararą, który także niedługo stoczy swoją pierwszą walkę w tej formule.

Źródło: TVP Sport

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments