Poniedziałek, 27 Maja, 2024

KSW 61: Tomasz Romanowski przegrywa przez TKO z Patrikiem Kinclem!

fot. KSW
Opublikowane 5 czerwca 2021, 22:32
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Już tylko dwie walki dzielą nas od hitowego pojedynku Łukasza Jurkowskiego z Mariuszem Pudzianowskim. Właśnie zakończyło się kolejne starcie z karty głównej, tym razem w kategorii półśredniej.

Tomasz Romanowski, który zwyciężył program “Tylko Jeden” w KSW zadebiutował na gali numer 55. Wówczas po trzech rundach pokonał Iona Surdu. Zawodnik ze Stargardu jest niepokonany od 2017 roku. W swojej bogatej karierze wygrał 13 starć, a na KSW 61 wszedł do klatki po serii 9 pojedynków bez porażki.

Jego rywalem był Patrik Kincl, który po wielu odwołanych walkach w końcu zadebiutował w polskiej organizacji na gali KSW 57. Podczas grudniowego wydarzenia zmierzył się z Tomaszem Drwalem i znokautował Polaka już w pierwszej odsłonie.

Czech w ostatnich latach może pochwalić się świetnymi występami zarówno w kategorii średniej, jak i półśredniej. Kincl wygrał 10 z ostatnich 12 walk, a do klatki wchodził z bilansem 23 zwycięstw, 9 porażek i 1 no-contest.

Również i tym razem bukmacherzy wskazali dużego faworyta, jakim był Kincl. Eksperci nie dawali Romanowskiemu dużych szans na zwycięstwo. Co więcej, Polak był jednym z większych underdogów na gali KSW 61.

Tomasz Romanowski vs Patrik Kincl walka KSW 61

Runda 1:  Romanowski zaczął wywierał presję na rywalu. Obaj panowie zaczęli pracować niski kopnięciami. “Tommy” po jednej swojej akcji trafił Kicla świetnym sierpem, który jego rywal odczuł. Patrik starał się pracować w dystansie, ale to Polak uzyskał przewagę cały czas napierając na przeciwnika. Nasz rodak cały czas atakował przednią nogą kopiąc niskie kopnięcia. Czech chciał spróbować sprowadzić walkę do parteru, ale nasz rodaka świetnie to skontrował. Na około półtora minuty to sam Polak ruszył po obalenia, z czego jednak zrezygnował i postanowił dociskać Kincla do klatki skąd kontrolował rywala. Na kilka sekund do końca tej odsłony walka na krótko wróciła na środek klatki.

Runda 2: Tomek znów zaczął wywierać presję na rywalu. Znów szukał swoich szans na półdystans. Romanowski cały czas szedł do przodu co poskutkowało kolejnymi celnymi ciosami. Czech znów poszukał obalenia, ale po raz kolejny Polak zachował się przytomnie i to wybronił. Po kilku chwilach w klinczu Kincl w końcu obalił Polak i zdobył obalenie. Mimo, że to Patrik miał przewagę to Tomek był z dołu bardzo aktywny. Na około dwie minuty do końca walki Kincl zaczął rozbijać rywala zdobywając plecy skąd Czech porozbijał naszego rodaka. Sędzia postanowił oszczędzić zdrowia Romanowskiego i postanowił przerwać ten pojedynek.

KARTA WALK

WALKA WIECZORU:

  • Mariusz Pudzianowski (14-7, 9 KO) vs Łukasz Jurkowski (17-11, 7 KO, 4 Sub)

KARTA GŁÓWNA:

  • Salahdine Parnasse (14-1-1, 2 KO, 4 Sub) vs Filip Pejić (15-4-2, 10 KO, 3 Sub)
  • Michał Kita (20-12-1, 12 KO, 5 Sub) vs Darko Stošić (14-4, 9 KO, 1 Sub)
  • Tomasz Romanowski (13-7, 4 KO, 1 Sub) vs Patrik Kincl (23-9, 11 KO, 6 Sub)
  • Roman Szymański (13-6, 2 KO, 3 Sub) vs Donovan Desmae (14-7, 7 KO, 3 Sub)
  • Karolina Owczarz (3-1, 2 Sub) vs Monika Kučinič (1-0)
  • Przemysław Mysiala (24-10, 11 KO, 12 Sub) vs Ivan Erslan (9-1, 5 KO, 1 Sub)
  • Damian Stasiak (12-7, 1 KO, 9 Sub) vs Andreii Liezhniev (19-9, 6 KO, 7 Sub)
  • Jakub Kamieniarz (9-7, 1 KO, 6 Sub) vs Adam Niedźwiedź (7-4, 1 KO, 6 Sub)

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO