Poniedziałek, 27 Maja, 2024

(VIDEO) Artur Szpilka pod wrażeniem psychiki Usyka: “Dziwiło mnie, że Joshua nie próbował odwrócić losów walki”

(VIDEO) Artur Szpilka pod wrażeniem psychiki Usyka: "Dziwiło mnie, że Joshua nie próbował odwrócić losów walki"
Fot. YouTube/ Twitter
Opublikowane 26 września 2021, 10:54
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Artur Szpilka skomentował wczorajszy pojedynek o pasy kategorii ciężkiej. Pięściarz z Wieliczki przyznał, że ogromne wrażenie zrobiła na nim psychika nowego mistrz.

W main evencie gali w Londynie, którą na żywo obejrzało ponad 60 tysięcy kibiców zasiadających na trybunach, Anthony Joshua zmierzył się z niepokonanym Oleksandrem Usykiem, a w stawce znalazły się cztery mistrzowskie tytuły – WBO, WBA, IBO oraz IBF.

Oleksander Usyk to jeden z najlepszych pięściarzy na świecie bez podziału na kategorie wagowe. Ukrainiec zaczynał od kategorii junior ciężkiej, w której zdobył pasy WBO, WBC, WBA i IBF. Po zdominowaniu dywizji zdecydował się na debiut w kategorii ciężkiej. Najpierw rozprawił się z Witherspoonem, następnie pokonał Chisorę, po czym stanął do walki z Anthonym Joshuą.

Usyk wypunktował mistrza na przestrzeni 12 rund, a w ostatniej odsłonie był bliski od posłania rywala na deski. Starcie zostało jednak zakończone kilka sekund za wcześnie i o wyniku decydowali sędziowie, którzy nie mieli wątpliwości. Werdykt był jednogłośny.

Pojedynek skomentował Artur Szpilka, który jak wielu wskazał Joshuę jako faworyta tego starcia. Szpila przyznał, że Usyk zrobił na nim duże wrażenie:

– Dla mnie sztos, kwintesencja boksu. Po tym wszystkim możemy tylko powiedzieć pan bokser. Mówi się, że walczysz na tyle, na ile przeciwnik ci pozwala. W tej walce to akurat miało rację.

Dziwiło mnie to, że Joshua nie próbował odwrócić losów walki jakimś heroicznym atakiem, klinczowaniem, wymęczeniem. Usyk robił, co chciał. Mówiłem przed walką, że dla mnie faworytem jest Joshua z racji warunków fizycznych, ale nie zdziwię się, jak wygra Usyk.

– Na mnie zrobiło mega wrażenie właśnie psychika Usyka. Psychika, te uśmiechy, to wszystko. Wszedł w tę walkę, trzymał się planu od początku, nie dawał w ogóle rozwijać akcji Joshule, chodził bardzo blisko, ale zaraz schodził, na prawo, na lewo. Kozak.

Źródło: Instagram

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments