Niedziela, 26 Maja, 2024

(VIDEO) Krzysztof Radzikowski o debiucie w MMA: “Zrzuciłem ponad 30 kg, teraz mam 120. Robię to cardio i wiem, jak ciężko to zrobić”

(VIDEO) Krzysztof Radzikowski o debiucie w MMA: "Zrzuciłem ponad 30 kg, teraz mam 120. Robię to cardio i wiem, jak ciężko to zrobić"
Fot. YouTube/ Instagram
Opublikowane 27 września 2021, 12:42
przez Przemek Krautz
0
0
Jeden komentarz

O debiucie Krzysztofa Radzikowskiego w formule MMA mówiło się od kilku miesięcy. Podczas wczorajszej konferencji włodarze największej polskiej organizacji freak fightowej potwierdzili, że były strongman zawalczy na Fame MMA 12.

Krzysztof Radzikowski to jeden z najbardziej utytułowanych polskich Strongmanów. Ma on na swoim koncie takie sukcesy jak Wicemistrzostwo Polski Strongman 2008 i 2009, Wicemistrzostwo Europy Strongman 2009, Wicemistrzostwo Europy w Wyciskaniu Belki 2009, a także Mistrzostwo świata federacji World Strongman Federation 2012.

Teraz planuje pójść śladami Mariusza Pudzianowskiego i spróbować swoich sił w mieszanych sztukach walki. Podczas konferencji potwierdzono, że zadebiutuje na Fame MMA 12, jednak jego rywal nie został jeszcze ogłoszony.

Galę FAME MMA 11, która odbędzie się już 2 października obstawisz tutaj.

Kursy na FAME MMA 11 -> otwórz konto i sprawdź

Radzikowski jeszcze przed konferencją, zanim ogłoszono jego debiut, przyznał, że musiał zrzucić sporo kilogramów i skupia się na treningach cardio:

Wiesz, ja już zrzuciłem ponad 30 kg, teraz mam 120. W najlepszych momentach było 157. Robię to cardio i wiem, jak ciężko to zrobić. Zacząłem jakoś na początku maja. Od tego momentu robię trening stricte MMA. Do debiutu jeszcze trochę czasu. Jeszcze trzeba pracować.

Poznałem bardzo dużo nowych ludzi. Nowy trening, nowy rygor życia. Wtedy był strongman, ja wiedziałem, co i jak, że rano trzeba wstać, co zjeść, co zrobić, trening jeden, trening drugi. Od nowa to robić, a tutaj inaczej to wygląda i od tej strony to jest dla mnie coś nowego, coś ciekawszego. Ja strongmanem byłem i na siłowni siedziałem 20 lat, trochę za długo – dodał.

W poniższym wywiadzie były strongman zdradził również, jak radzi sobie w stójce i w którym aspekcie walki radzi sobie najlepiej – Co zgubię techniką, nadrobię siłą. Jak się nie da, to trzeba siłowo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Marcin Wrzosek vs Don Kasjo na FAME MMA 12

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO