Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Kuriozalne pytania dziennikarzy w stronę Usyka. Wyliczali mu ile zarobił za walkę z Joshuą. Ukrainiec odpowiada: “Wszyscy przejmujecie się tym…”

fot. YouTube screenshot
Opublikowane 29 września 2021, 09:41
przez FW
0
0
Brak komentarzy

Za nami wielka gala boksu w Londynie. W main evencie Anthony Joshua zmierzył się z niepokonanym Oleksandrem Usykiem. Stawką pojedynku były mistrzowskie pasy WBO, WBA, IBO i IBF wagi ciężkiej.

Ukrainiec wypunktował Joshuę na przestrzeni 12 rund, a w ostatniej rundzie zabrakło dosłownie kilkudziesięciu sekund, aby skończył walkę przed czasem. O werdykcie zadecydowali sędziowie, którzy nie mieli wątpliwości kto wygrał.

Z werdyktu i całej sytuacji z pewnością nie jest zadowolony Eddie Hearn, promotor grupy Matchroom Boxing, która odpowiedzialna była za całe wydarzenie oraz Anthony’ego Joshuy.

W kontrakcie zapisany był rewanż. “Bardzo chciałbym rewanżu na Stadionie Olimpijskim w Kijowie” – stwierdził Usyk, który odebrał pasy należące do Joshuy.

Na temat drugiego starcia wypowiedział się natomiast wyżej wspomniany Eddie Hearn, który stwierdził, że jest to raczej niemożliwe. “Rewanż mógłby się odbyć w lutym bądź marcu. Chcielibyśmy znów zrobić galę w Wielkiej Brytanii. Nie wykluczamy imprezy gdzieś poza granicami, choć akurat Ukraina raczej nie będzie wchodziła w grę” – zakończył Eddie Hearn.

Konferencja prasowa z udziałem Usyka

Dziennikarze podczas wczorajszej konferencji po przylocie Usyka na Ukrainę od razu pytali o jego zarobki wyliczając mu przy tym prosto w oczy, że za walkę z Joshuą skasował 4 albo 5 milionów funtów.

Jeden z dziennikarzy spytał oto na co planuje wydać pieniądze.

“Wszyscy przejmujecie się ile zarobiłem. Ja nie zajmuje się finansami tylko mój manager, który siedzi obok. Pieniądze nie są takie ważne, ponieważ ja to robię z pasji i kocham boks. Nie chodzi mi tylko oto, żeby zarobić pieniądze. Wszyscy patrzycie teraz na zarobki, a nikt nie patrzy na to, że ciężko ćwiczę i trenuję od kilkunastu lat.” – odpowiedział Usyk.

Kolejny dziennikarz spytał się managera Oleksandra, który odpowiada za jego finanse, czy będzie starał się oto, żeby Usyk był najdroższym i najbardziej opłacanym pięściarzem.

“Nie we wszystkim chodzi o pieniądze” – odpowiedział krótko ucinając temat.

Dziennikarze chcieli aby wytłumaczył również jakie pasy wagi ciężkiej aktualnie posiada. Nie do końca wszyscy byli świadomi tego jaki sukces osiągnął ich rodak.

“WBO, WBA, IBO, IBF wagi ciężkiej. Pas WBC należy do Tysona Fury’ego i on jest najważniejszy. Fury będzie walczył teraz z Deontayem Wilderem w ich trylogii. Ja muszę zrobić rewanż z Joshuą, podpisaliśmy na to kontrakt. Następnie może dojdzie do naszej walki z Furym jeśli wszystko potoczy się dobrze.”

Usyk wypowiedział się również na temat Joshuy – “Muszę popracować nad szybkością, aby go złapać i znokautować. Pytacie się o ostatnią rundę, która została przerwana rzekomo wcześniej o kilka sekund. To nie prawda, na początku rundy, gdy zabrzmiał gong zbiłem piątkę z Joshuą i minęło kilka sekund. Wszystko było w porządku i walka zakończyła się prawidłowo.

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments