Niedziela, 19 Maja, 2024

Borys Mańkowski po wygranej na Fame MMA 11: “Chciałbym wybronić Normana przed ludźmi, którzy go cisną. Zaskoczył mnie, bo przed walką widziałem, że…”

Fot. YouTube
Opublikowane 3 października 2021, 08:57
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Za nami gala Fame MMA 11, na której w main evencie doszło do rewanżowego pojedynku pomiędzy Borysem Mańkowskim i Normanem Parke.

Zawodnicy zmierzyli się na zasadach brudnego boksu w małych rękawicach. Polak zaprezentował świetną formę i wyprowadził znacznie więcej ciosów niż jego przeciwnik. Po 15-minutowej rundzie sędziowie byli jednogłośni i wskazali zwycięstwo Mańkowskiego.

Dla Borysa był to ważny pojedynek, gdyż mógł zrewanżować się Storminowi za porażkę z 2019 roku, kiedy to na KSW 47 przegrał po jednogłośnej decyzji sędziów.

Mańkowski po wygranej w rozmowie z mediami został zapytany o relacje ze swoim rywalem. Fighter oświadczył, że chciałby nawet stanąć w obronie Normana Parke, który przed pojedynkiem próbuje podgrzać atmosferę, aby zachęcić do oglądania starcia:

– Ja powiedziałem już wcześniej. Ja wiem, dlaczego Norman to robi i nawet chciałbym go wybronić spod ludzi, którzy cisną po nim nie wiadomo jak. No przyjeżdża, robi robotę, krzyczy i tak dalej, ale wraca do Irlandii, zarabia swoje i dzięki temu chcemy go oglądać. Generalnie mnie zaskoczył, bo przed walką widziałem już, że zdjął maskę swoją. Mam nadzieję, że wpłynąłem w jakiś sposób, że w ostatnich dniach zobaczyliśmy Normana, który odnosi się z szacunkiem do przeciwnika.

Mańkowski przyznał również, że chciałby, aby więcej zawodowców poszło jego drogą, gdyż w małych organizacjach sportowych, nie są w stanie zarobić nawet na przygotowania do pojedynku.

Ktoś może chcieć pójść, ale niekoniecznie będą go chcieli. Fajnie by było, na maksa, jakby taka organizacja o takiej władzy w świecie sportów walki umożliwiła sportowcom możliwość zaprezentowania się szerszej publiczności. W tym momencie można by podziękować, że chłopacy co biją się na śmiesznych galach, gdzie za 3-4 tysiące czasami, przygotowania są przecież 5 razy droższe, mogliby zaprezentować te umiejętności tutaj i zarobić.

CAŁY WYWIAD ZNAJDZIESZ PONIŻEJ:

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO