Poniedziałek, 27 Maja, 2024

(VIDEO) Wielkie serce Artura Szpilki. Sprawił ogromną niespodziankę Markowi Piotrowskiemu

fot. Artur Szpilka
Opublikowane 6 października 2021, 15:29
przez FW
0
0
2 komentarze

Artur Szpilka (24-4) kolejny raz pokazał swoje wielkie serce! Tym razem pięściarz z Wieliczki zaprosił Marka Piotrowskiego do nowego klubu KSW Cross Fight Gym. Legenda sportów walki od dłuższego czasu ma poważne problemy zdrowotne, jednak w tym wszystkim może liczyć na wsparcie wielu zawodników. Jedną z najbardziej angażujących się osób, które regularnie odwiedzają Piotrowskiego jest właśnie Artur Szpilka.

Piotrowski to ikona polskich sportów walki. Na zawodowych ringach walczył już od 1984 roku. Zawodnik w swojej karierze przegrał tylko dwie walki. W kick-boxingu stoczył 44 pojedynki, wygrywając 42 razy. Kolejne 21 razy walczył w formule bokserskiej.

Piotrowski zdobył m.in. mistrzostwo Stanów Zjednoczonych, następnie został mistrzem świata w kick-boxingu. Zawodnik był posiadaczem wszystkich najważniejszych pasów mistrzowskich: ISKA, KICKPKCWAKO-PROFFKAWKA TBC.

Zawodową karierę zakończył w 1996 roku wygraną walką bokserską. Rok później dostał propozycję kolejnego pojedynku, jednak nie był w stanie walczyć z powodu kłopotów ze zdrowiem. Postępująca i nie do końca zdiagnozowana choroba spowodowała duże trudności w mowie oraz poruszaniu się Marka.

Obecnie legenda kick-boxingu toczy walkę z chorobą, która jest niezwykle kosztowna. Do tej pory zbiórkę wsparło ponad 6000 osób na łączną kwotę… prawie 390 tysięcy złotych!

Oprócz wsparcia finansowego Marek Piotrowski z pewnością potrzebuje takich akcji, za które odpowiada m.in. Artur Szpilka!

Pięściarz zorganizował w nowym klubie KSW Cross Fight Gym mural, który został w całości poświęcony dla legendy sportów walki w Polsce. Za jego wykonanie odpowiada warszawski artysta “Furiat”.

Na muralu widnieje zdjęcie Marka Piotrowskiego, a obok słynny cytat – Przychodzi w życiu człowieka taki czas, kiedy dźwiga krzyż naciągnięty bólem, cierpieniem, niespełnionymi marzeniami i brakiem radosnych perspektyw. Często ten krzyż go przygniata. Ciężko jest wtedy znaleźć sens dalszej egzystencji. Ale ja ci mówię, wstań i walcz.”

Wzruszenia z akcji “Szpili” nie krył m.in. Michał Materla, który napisał – “aż się oko spociło!”, Maciej Miszkin dodał – “Mimo, że ciało słabsze teraz duchem Marek Piotrowski wydaje się być w szczycie formy.“. Akcję skomentował również Radek Paczuski, czy Łukasz Jurkowski.

fot. Artur Szpilka

Dotychczasowa rehabilitacja wsparła funkcje mowy, chodzenia, poprawiła zakres ruchu i zmniejszyła ból barku Marka Piotrowskiego. Niestety koszty leczenia i rehabilitacji są bardzo duże i znacząco przewyższają możliwości finansowe rodziny Marka. Koszt jednego turnusu rehabilitacyjnego to od 11 do 15 tys. zł!

Link do zbiórki dla Marka Piotrowskiegotutaj

Oprócz rehabilitacji, która powinna odbywać się kilka razy w roku, konieczne jest dalsze leczenie i dalsza diagnostyka w kraju. Rozpatrywane jest także leczenie za granicą. Aby móc kompleksowo, systematycznie i profesjonalnie pomagać Markowi, bardzo potrzebne jest stałe wsparcie.

Kliknij w poniższe zdjęcie i wspomóż legendę!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments