Poniedziałek, 27 Maja, 2024

(VIDEO) Fury i Wilder mocno zaskoczyli! Rekordowa waga obu pięściarzy przed trylogią o pas WBC!

(VIDEO) Fury i Wilder mocno zaskoczyli! Rekordowa waga obu pięściarzy przed trylogią o pas WBC!
Fot. YouTube
Opublikowane 9 października 2021, 09:31
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Za nami oficjalne ważenie przed zbliżającą się galą w Las Vegas. Już w nocy z soboty na niedziele Tyson Fury i Deontay Wilder stoczą trzeci pojedynek o pas WBC.

Dla obu zawodników jest to wyjątkowo ważne starcie. Deontay Wilder za najwyższy cel obrał sobie zrewanżowanie się Fury’emu za porażkę z 2020 roku. Amerykanin nie może pogodzić się z jedyną przegraną w karierze. Od czasu tamtego pojedynku nieustannie usprawiedliwiał swoje niepowodzenie.

Tyson Fury, który ma dużą przewagę psychologiczną, nie przejmuje się oskarżeniami Amerykanina, który przekonywał, że “Gypsy King” walczył nie czysto i oszukiwał. Wilder twierdzi, że jego rywal manipulował przy rękawicach i schował w nich przedmiot, który zadawał dodatkowe obrażenia.

Niestety przed pojedynkiem w Las Vegas nie zobaczyliśmy face-to-face. Miało do niego dojść na ostatniej konferencji prasowej. Kiedy dziennikarka prowadząca wydarzenie zaprosiła pięściarzy, by stanęli twarzą w twarz, promotor Bob Arum zaprotestował i nie dopuścił do staredownu.

Później w ostrych słowach obraził dziennikarkę i wyjaśnił, że uratował pojedynek. Konferencja była bowiem źle zorganizowana. Na scenie nie znajdował się żaden ochroniarz, który zainterweniowałby w trakcie ewentualnej awantury. A o taką nie było trudno, gdyż zawodnicy wdali się w ostrą kłótnię i rzucali w swoim kierunku mocne słowa.

Pięściarze mają już za sobą wszystkie formalności, w tym oficjalne ważenie. Co ciekawe, obaj wnieśli na wagę rekordowe kilogramy. Nigdy wcześniej w żadnym pojedynku nie ważyli aż tak dużo.

Podczas oficjalnej ceremonii były mistrz Deontay Wilder wniósł na wagę 238 funtów, czyli blisko 108 kg. To o ponad 3 kilogramy więcej niż w ostatnim starciu.

Aktualny posiadacz pasa Tyson Fury waży natomiast 277 funty, czyli około 125,6 kg, blisko 2 kg więcej, niż w przypadku drugiej walki z Amerykaninem. Co ciekawe, kilka dni przed galą Brytyjczyk i jego trener zapowiadali, że “Gypsy King” wejdzie na ring ważąc rekordowe 130 kilogramów.

Przewagę pod względem wagi ma Adam Kownacki, który wychodzi do swojego starcia w życiowej formie. Polak będzie miał okazję zrewanżować się na Robercie Heleniusie. Fin jako jedyny był w stanie pokonać Kownackiego i to przed czasem. Reprezentant Polski wniósł na wagę 117 kg, natomiast jego przeciwnik 111,5 kg.

Źródło: Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments