Poniedziałek, 27 Maja, 2024

KSW 64: Jednogłośne zwycięstwo Roberta Ruchały! Pierwsza porażka w karierze Patryka Kaczmarczyka

Fot. KSW
Opublikowane 23 października 2021, 22:56
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Podczas gali KSW 64 doszło do starcia dwóch młodych, utalentowanych fighterów, którzy mają ambicje podbicia świata mieszanych sztuk walki. Robert Ruchała i Patryk Kaczmarczyk spotkali się z sobą w klatce po raz drugi w karierze.

Obaj zawodnicy są niepokonani w zawodowym MMA. Obaj jednak też spotkali się już z sobą, ale w starciu amatorskim. W roku 2018 na gali TFL doszło do pojedynku Ruchały z Kaczmarczykiem. Walka zakończyła się na kartach sędziowskich, a jej zwycięzcą został Patryk Kaczmarczyk.

ROBERT RUCHAŁA PRZED KSW 64

Robert Ruchała ma za sobą dwa pojedynki w organizacji KSW. W pierwszym, do którego doszło w 2020 roku, zmierzył się z Michałem Dominem. Dla obu zawodników był to debiut w KSW. W ostatniej sekundzie pierwszej rundy Ruchała poddał swojego rywala.

Drugi raz zawalczył w okrągłej klatce na gali KSW 58. Jego rywalem był Daniel Bazant. Potężne ciosy, kolana i łokcie spadały przez cały czas na Chorwata, który po każdej próbie wstania szybko wracał na matę. Walka w taki właśnie sposób dotrwała do trzeciej rundy, pod koniec której Robert ostatecznie poddał Daniela dźwignią na łokieć.

PATRYK KACZMARCZYK PRZED KSW 64

Patryk Kaczmarczyk ma za sobą jedną walkę w okrągłej klatce. Bój ten okazał się najbardziej emocjonującym starciem gali KSW 60. Rywalem Kaczmarczyka był inny młody, niepokonany zawodnik, Michał Sobiech. Na przestrzeni trzech rund starcia kibice mieli okazję obejrzeć całe piękno MMA. Ostatecznie starcie zakończyło się na kartach sędziowskich, a zwycięzcą został Patryk Kaczmarczyk. Obaj zawodnicy zostali wyróżnieni bonusami za walkę wieczoru.

Patryk ma na swoim koncie o dwie zawodowe walki więcej niż Robert. Zanim trafił do KSW wywalczył szablę mistrzowską organizacji Armia Fight Night i został wyróżniony prestiżową nagrodą Heraklesa w kategorii „Odkrycie roku”.

RELACJA

Runda 1:

Obaj panowie zaczęli szybko wymieniać ciosy i niskie kopnięcia. Kaczmarczyk zaczął wywierać presję na rywalu. Po jednej z wymian Ruchała poszedł po nogi i zdobył obalenie. Po kilkunastu sekundach Patryk wstał do góry, lecz był dociskany do siatki skąd Robert znów obalił swojego przeciwnika. Ruchała świetnie kontrolował przeciwnika. Patryk próbował wstać, ale nic z tego nie wyszło. Dzięki siatce Kaczmarczyk znów wstał, jednak szybko znów znalazł się na plecach. Robert szybko zdobył plecy rywala, skąd szukał duszenia zza pleców, ale nic z tego nie wyszło. Do końca rundy Ruchała pozostał za plecami Patryka będąc w klinczu.

Runda 2:

Obaj zawodnicy rozpoczęli akcję od wysokich kopnięć. Patryk ostro ruszył na rywala wywierając presję. Po jednej z serii poszedł on po obalenie z klinczu jednak Robert świetnie to wybronił. Po wznowieniu walki, Kaczmarczyk znów wrócił do wywierania presji. Ruchała przechwycił jedno z niskich kopnięć swojego przeciwnika zdobył obalenie. Po kilkunastu sekundach parteru Patrykowi udało się wstać inkasując świetny prosty od swojego przeciwnika. Kaczmarczyk trafił świetnym hakiem na korpus. Ruchała złapał klincz skąd na krótko zdobył obalenia. Patryk trafił Roberta piekielnie silnym wysokim kopnięciem. W końcówce rundy to Radomianin wrócił do wywierania presji.

Runda 3:

Robert na otwarciu tej rundy trafił dwoma celnymi prostymi. Po jednej z akcji rywala to Kaczmarczyk zdobył obalenie, jednak Ruchała dość szybko wrócił do stójki. Kaczmarczyk złapał klincz i zaczął dociskać rywala do siatki, ale nic z tego nie wyszło. Patryk znów ruszył do przodu lecz zainkasował świetną serię od ruchały. Kaczmarczyk cały czas pracował niskimi kopnięciami co zaczął odczuwać jego rywal. Robert również zaczął odpowiadać w stójce i pokusił się nawet o latające kolano. Patryk złapał klincz i znów zaczął dociskać rywala do siatki. Po rozerwaniu klinczu Kaczmarczyk znów zaczął wywierać presję na rywalu trafiając kilku ciosów. Patryk widocznie polował na nokaut. Ruchała był czujny i nie dał sobie zrobić krzywdy. Na kilka sekund przed końcem pojedynku obaj zawodnicy sami zaprzestali akcji i sami zakończyli to starcie.

Robert Ruchała pokonał Patryka Kaczmarczyka przez decyzję sędziowską.

KARTA WALK

WALKA WIECZORU

Sebastian Przybysz (8-2, 4 KO, 1 Sub) vs Bruno Augusto dos Santos (10-2, 1 KO, 5 Sub) – walka o pas wagi koguciej

KARTA GŁÓWNA

Mariusz Pudzianowski (15-7, 10 KO) vs Serigne Ousmane Dia „Bombardier” (2-0, 2 KO)

Filip Pejić (15-5-2, 10 KO, 3 Sub) vs Daniel Rutkowski (12-2, 6 KO, 1 Sub)

Robert Ruchała (5-0, 3 Sub) vs Patryk Kaczmarczyk (7-0, 1 KO, w Sub)

Michał Pietrzak (10-4, 3 KO, 2 Sub) vs Shamil Musaev (14-0, 8 KO, 2 Sub)

Karolina Owczarz (4-1, 2 Sub) vs Sylwia Juśkiewicz (9-6, 6 KO)

Cezary Kęsik (12-1, 9 KO, 2 Sub) vs Marcin Krakowiak (11-3, 5 KO, 6 Sub)

Albert Odzimkowski (11-5, 3 KO, 7 Sub) vs Jason Radcliffe (16-8, 10 KO, 4 Sub)

Adam Tomasik (5-0, 2 KO, 3 Sub) vs Oumar Sy (4-0, 2 KO, S Sub)

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO