Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Okniński o walce Wrzosek vs Don Kasjo: “To się stało na oczach Kawulskiego. Chodziło o to, że…”

Okniński o walce Wrzosek vs Don Kasjo: "To się stało na oczach Kawulskiego. Chodziło o to, że..."
Fot. YouTube
Opublikowane 26 listopada 2021, 11:28
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Trener Mirosław Okniński zabrał głos w sprawie bokserskiego starcia Kasjusza Życińskiego z byłym mistrzem KSW Marcinem Wrzoskiem.

Na gali FAME 12 “Don Kasjo” po raz kolejny zmierzył się z profesjonalnym zawodnikiem MMA. Pojedynek odbył się jednak w formule bokserskiej, w której Życiński ma spore doświadczenie. W boksie amatorskim stoczył kilkadziesiąt pojedynków.

Były mistrz KSW był przekonany, że zwycięży walkę, jednak po pełnym dystansie sędziowie jednogłośnie wskazali zwycięstwo Kasjusza Życińskiego. Fighter nie zgadza się z werdyktem i zapowiedział odwołanie się od decyzji sędziów.

Organizacja FAME prawdopodobnie nie zmieni wyniku starcia. Od werdyktu już wcześniej odwoływał się “Don Kasjo” po walce z Normanem Parke. Federacja zaznaczyła, że protest powinien być zarezerwowany dla prawdziwych skandali sędziowskich.

Porażka Wrzoska niesie za sobą poważne konsekwencje. Został on już zwolniony z organizacji KSW i będzie musiał podpisać kontrakt z inną federacją. Fighter dostał już zaproszenie na rozmowy od prezesa FEN Pawła Jóźwiaka.

W ostatnim wywiadzie dla portalu Fansportu.pl trener Okniński został zapytany o starcie Marcina Wrzoska z Kasjuszem Życińskim. Przyznał, że wszystko zależy od tego, na jakich zasadach punktowali sędziowie. Zaznaczył również, że FAME osiągnęło swój cel, jakim było pokazanie, że freak fighter może pokonać profesjonalnego zawodnika.

Jakbym sędziował MMA, to Wrzosek by wygrał. Jeżeli bym sędziował boks, wygrałby Kasjo. Tym się różni MMA od boksu, że MMA bazuje na ciosach znaczących, a tutaj sędziowie moim zdaniem byli z boksu amatorskiego, którzy liczyli ilość ciosów, a nie te ciosy mocne.

– No i z drugiej strony była różnica wagi i wzrostu na korzyść Kasjo, a drugie, on był doświadczony boksersko. Walczył pod sędziów bokserskich, bo był bokserem. A tutaj Wrzosek jest zawodnikiem MMA. Więc dał się wpuścić w maliny, bo tutaj chodziło o to, że zawodnik KSW dostał od zawodnika FAME. To się stało, nawet na oczach Maćka Kawulskiego.

FAME zrobiło, co chciało, dało zwycięstwo Kasjo i można patrzeć jak na punktowanie typowo amatorskie, to wygrał. Jeżeli tak jak ja bym patrzył, to wygrał Wrzosek. Ale ja bym w ogóle nie zestawiał tej walki, gdzie Wrzosek jest o 15 cm niższy, jest wagi 66 czy 70, a Kasjo jest ileś tam wyższy i ciężki, więc ja uważam, że dostał dobre pieniądze, żeby przegrać.

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO