Piątek, 24 Maja, 2024

Leo Messi najgorszy w Europie? Na to wskazują statystyki!

fot: YouTube
Opublikowane 5 grudnia 2021, 16:43
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Lionel Messi po przejściu z FC Barcelony do PSG nie może złapać odpowiedniego rytmu meczowego. Argentyńczykowi daleko do liczb, jakie osiągał w Dumie Katalonii. Statystycy wyliczyli, że Leo radzi sobie obecnie najgorzej ze wszystkich zawodników czołowych pięciu lig w Europie.

Argentyńczyk zagrał w tym sezonie w 14 spotkaniach w brawach PSG. Zdołał strzelić w nich 4 bramki (3 w LM i 1 w Ligue 1). Dodatkowo do swojego dorobku dołożył jeszcze 3 asysty.

Jak podaje serwis statystyczny Opta, Leo Messi ma najgorszy współczynnik oddanych strzałów na bramkę rywala, które zakończyłyby się golem. Oczywiście w pomiarach uwzględniono jedynie zawodników z minimum jedną bramką i występujących w pięciu najsilniejszych ligach Europy.

Według statystyków Messi w meczach Ligue 1 uderzał na bramkę 40 razy. Tylko jeden z tych strzałów zakończył się bramką. Daje to 2,5% skuteczności. Argentyńczyk pod tym względem jest więc najgorszy!

Mimo nie najlepszych występów w nowym klubie Leo Messi sięgnął w poniedziałek po swoją siódmą złotą piłkę. Argentyńczyka docenili przede wszystkim amerykańscy i azjatyccy dziennikarze.

W tym roku Messiego czekają jeszcze cztery mecze. Bardzo możliwe, że zaprezentuje się on tylko w trzech, a Mauricio Pochettino nie wystawi go w 1/32 finału Pucharu Francji.

Źródło: Statsperform.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments