(VIDEO) Władimir Kliczko komentuje zbombardowanie szpitala dziecięcego! „Dzieci giną w domach i na ulicach! Putin zabija ich rodziców, dziadków, niszczy domy”

Fot. Instagram/Twitter
Opublikowane 10 marca 2022, 11:09
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Kolejny dzień krwawych starć na Ukrainie pokazuje, że rosyjskie wojska nie znają litości. Zabijają cywilów, atakują karetki i szpitale, a także ostrzelali konwój z pomocą humanitarną.

Mimo upływu dni, nic nie wskazuje na to, by wojna na Ukrainie miała się zakończyć. Wrogie siły przez cały czas atakują kolejne miasta i zbierają śmiertelne żniwo. Ostatnio za cel obrały Mariupol, miasto położone na wschodzie kraju, tuż nad Morzem Azowskim.

We wtorek sztab Połączonej Operacji Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że rosyjskie wojska rozpoczęły atak w kierunku korytarza humanitarnego z Mariupola. Przez te działania ponad połowa mieszkańców nie może bezpiecznie opuścić swoich domostw.

Wczoraj natomiast doszło do ostrzelania miasta, a bomby spadły także na szpital położniczy i pediatryczny. W wyniku ataku co najmniej kilkanaście osób zostało rannych i zginęły trzy osoby, w tym jedno dziecko.

Wczoraj agencja Ukrinform przekazała, że od początku wojny w wyniku ataków Rosjan zginęło co najmniej 41 dzieci, a ponad 70 jest rannych.

Wstrząsający atak na szpital skomentował Władimir Kliczko, który zamieścił na swoim Instagramie poruszające nagranie.

– Serce mi krwawi! Mówi się, że pierwszą ofiarą wojny jest prawda. Tak, to prawda, jak możecie zobaczyć to w Rosji. Ale największymi ofiarami, tymi, z których stratą nie można się pogodzić, są dzieci. Dziesiątki dzieci ginie teraz w domach i na ulicach.

Popatrzcie na te obrazy. To prawdziwe rezultaty „specjalnej operacji” Putina. On zabija nie tylko dzieci, ale także ich rodziców, dziadków, niszczy domy i szkoły. Atakowanie dzieci to atak na życie, na cywilizację. Jeżeli nie chcecie więcej widzieć tych obrazów, nie możecie odwracać wzroku. Musicie zatrzymać wojnę Putina! Teraz!

Źródło: Instagram

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments