Wtorek, 27 Lutego, 2024

Daniel Omielańczuk PRZEGRYWA w 1 rundzie! Ricardo Prasel poddał Polaka!

fot. KSW
Opublikowane 28 maja 2022, 22:46
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Za nami drugą walką wieczoru gali KSW 70, czylo co-main event, który był mocnym starciem w wadze ciężkiej pomiędzy Ricardo Praselem i powracającym do organizacji Danielem Omielańczukiem.

Ricardo Prasel zadebiutował podczas KSW 68 i zmierzył się z Michałem Kitą. Brazylijczyk o niemieckich korzeniach w pierwszej rundzie boju był rozbijany przez potężnymi ciosami i łokciami. Okazało się jednak, że to za mało na niesamowicie wytrzymałego Prasela. Nie tylko przetrwał trudne chwili, ale w drugiej odsłonie walki przejął inicjatywę i sam rozbił Michała w parterze.

Prasel pierwsze dziewięć zawodowych walk stoczył w Brazylii i wszystkie wygrał. Następnie zawalczył też w Japonii, USA i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ricardo jeszcze nigdy nie zakończył zwycięskiej walki na kartach sędziowskich. Dziesięć pojedynków wygrał już w pierwszej rundzie, najczęściej poddając swoich rywali, ale ma też na koncie nokauty.

Daniel Omielańczuk jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników wagi ciężkiej w Polsce. W zawodowym MMA bije się od roku 2009 i ma dziś na swoim koncie trzydzieści dziewięć stoczonych pojedynków. Dla Daniela walka na KSW 70 była powrotem do polskiej organizacji. Swoją pierwszą walkę w białym jeszcze wówczas ringu Omielańczuk stoczył trzynaście lat temu na gali KSW 12.

Po trudnym początku w zawodowym MMA, Daniel zaczął iść jak burza przez kolejne konfrontacje. W zaledwie trzy lata zanotował czternaście wygranych w siedemnastu walkach. Tryumfy te otworzyły mu drzwi do UFC, największej organizacji MMA na świecie. Pod banderą amerykańskiej marki Polak stoczył dziewięć pojedynków. Odniósł też jedno z najważniejszych zwycięstw w karierze – pokonał bardzo doświadczonego Aleksieja Olejnika. Po rozstaniu się z UFC Daniel walczył dla marki ACB, potem ACA.

RELACJA

Pierwszy z kopnięciem wystrzelił Prasel, który trafił Polaka w krocze. Po wznowieniu walki Daniel zaczął wywierać presję trafiając pojedyncze mocne ciosy mieszając je z niskimi kopnięciami. W pewnym momencie nasz rodak przechwycił nogę rywala obalając go. Ricardo złapał dźwignie na nogę i po kliku chwilach zmusił Daniela do odklepania tego poddania.

Ricardo Prasel pok. przez poddanie w 1. rundzie Daniela Omielańczuka

KSW 70 KARTA WALK

Walka wieczoru:

  • Mariusz Pudzianowski (16-7-0) vs. Michał Materla (31-8-0)

Pozostałe walki:

  • Daniel Omielańczuk (25-12-1) vs. Ricardo Prasel (12-3-0)
  • Rafał Kijańczuk (11-4-0) vs. Ivan Erslan (11-1-0)
  • Izu Ugonoh (1-1-0) vs. Marek Samociuk (3-2-0)
  • Damian Piwowarczyk (5-0-0) vs. Bartosz Leśko (11-2-2)
  • Radosław Paczuski (3-0-0) vs. Jason Wilnis (2-0-0)
  • Anita Bekus (5-2-0) vs. Roberta Zocco (3-3-0)
  • Albert Odzimkowski (11-6-0) vs. Tommy Quinn (9-5-0)
  • Łukasz Rajewski (11-7-0, 1 NC) vs. Barrio (9-2-0)

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO