Niedziela, 23 Czerwca, 2024

Kontrowersyjne słowa Edena Hazarda. Chce usunięcia WAŻNEGO systemu z piłki nożnej!

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 27 lipca 2022, 14:16
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Eden Hazard od blisko 3 latach taci swoją ugruntowaną pozycję w światowym futbolu. Belgijska gwiazda zdecydowanie częściej musi walczyć z urazami i nadwagą, niż z rywalami piłkarskim boisku. Piłkarz Realu postanowił dolać oliwy do ognia wypowiadając się o systemie VAR.

“Video Assistant Referee” obecny jest w światowej piłce od 2017 roku. Jeden z sędziów śledzi spotkanie w specjalnym wozie, mając dostęp do kilkunastu kamer. Dzięki temu ma możliwość sprawdzenia każdej boiskowej sytuacji. Arbiter główny w przypadku popełnienia błędu, lub momentu zawahania, niemal od razu dostaje podpowiedź, co powinien odgwizdać.

Pomimo tego, że VAR obecny jest we wszystkich najważniejszych rozgrywkach od 5 lat, to niejednokrotnie podpowiedzi z wozu wzbudzały kontrowersje. Najwięcej kuriozalnych sytuacji miało miejsce w Hiszpanii.

Hazard woli błędy sędziów od podpowiedzi VAR

Eden Hazard już czwarty rok będzie bronił barw Realu Madryt. Nie należy on do czołowych postaci w drużynie Carlo Ancelottiego, ponieważ w ubiegłym sezonie zagrał tylko w 23 spotkaniach, wchodząc głównie z ławki. Swoje dokonania zwieńczy zaledwie jednym golem.

Mimo tego Belg doskonale widział, jak wygląda użytkowanie systemu VAR na Półwyspie Iberyjskim. W wypowiedzi dla ESPN przyznaje, że chętnie pozbył by się powtórek wideo z futbolu, ponieważ pomyłki sędziowskie stanowią urok piłki nożnej.

– Nie przepadam za systemem VAR. Najchętniej całkowicie bym go usunął. Popełnianie błędów sędziowskich to część tej dyscypliny. VAR został wprowadzony przez narzekanie ludzi. Często po strzeleniu bramki musimy czekać. To po części odbiera radość z jej zdobycia. Zabiją ją właśnie to oczekiwanie.

Z pewnością znajdą się osoby, które poprą tezę Edena Hazarda, jak również Ci, którzy skrytykują go za te słowa. Jako piłkarz ma on prawo do swojego zdania na ten temat i może się nim dzielić wraz z opinią publiczną.

Nie ma co ukrywać. System VAR posiada wady, nad którymi trzeba popracować. Nie ma również wątpliwości, że dzięki niemu ilość popełnianych błędów przez sędziów spadła, a piłka nożna stała się o wiele sprawiedliwsza.

Źródło: goal.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments