Środa, 24 Kwietnia, 2024

ZREZYGNOWAŁ z gry dla Polski. Lada moment zostanie piłkarzem Chelsea!

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 31 lipca 2022, 20:48
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Gabriel Slonina kilka tygodni temu zrezygnował z gry dla naszej kadry ostatecznie decydując się na grę w barwach USA. Teraz już niemal pewne jest to, że młody bramkarz będzie piłkarzem londyńskiej Chelsea!

Polska nie ma prawa narzekać na przyszłość dotyczącą obsady bramki seniorskiej reprezentacji. Wszystko wskazuje na to, że za kilka lat selekcjonerzy będą wybierać pomiędzy Kamilem Grabarą, Bartłomiejem Drągowskim, Radosławem Majeckim i Marcinem Bułką. Niestety do tego grona nie dołączy Gabriel Slonina.

Zawodnik wychowany w USA jeszcze wiosną deklarował chęć gry dla reprezentacji naszego kraju. W maju spotkał się nawet z Czesławem Michniewiczem, który przekazał mu koszulkę z orzełkiem na piersi i poinformował o planie powołania go na kolejne zgrupowanie. Dzień przed ogłoszeniem listy zawodników Gabriel Slonina wystosował oświadczenie, gdzie podziękował za zainteresowanie, ale ostatecznie wybiera grę w amerykańskich barwach.

Slonina będzie gwiazdą Premier League?

Jak się okazuje nie będzie to jedyna zmiana młodego golkipera, której dokona w przeciągu krótkiego czasu. Jak informuje doskonale poinformowany Fabrizio Romano, Slonina lada moment dołączy do drużyny Chelsea.

Utalentowany 18-letni golkiper będzie kosztował “The Blues” niecałe 15 mln euro. Jeszcze w tym tygodniu przyleci on na Wyspy Brytyjskie, gdzie przejdzie obowiązkowe testy medyczne i parafuje umowę. Do końca roku pozostanie on jednak w Chicago Fire, gdzie będzie grał na zasadach wypożyczenia.

Czy Slonina będzie miał szansę wywalczyć sobie miejsce w bramce Chelsea? Niemal pewne jest odejście Kepy Arizzabalagi, który do tej pory był bramkarzem nr 2. Wydaje się zatem, że od stycznia ta rola czeka młodego amerykańskiego golkipera z polskim paszportem.

Numerem jeden w bramce “The Blues” pozostaje Senegalczyk, Edouard Mendy. Od dwóch lat należy on do ścisłego topu piłkarzy na tej pozycji i raczej nie powinno się to nagle zmienić. Sloninę czeka zatem gra w krajowych pucharach lub kolejne wypożyczenie.

Źródło: Transfery.info

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments