Borek komentuje przejście Soldicia do nowej organizacji: „Bez ciebie będzie smutno. Kariera sportowa trwa krótko i trzeba…”

Fot. YouTube
Opublikowane 2 sierpnia 2022, 14:06
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Mateusz Borek zwrócił się do Roberto Soldicia po tym, jak podwójny mistrz KSW ogłosił, że zmienia pracodawcę i podpisał kontrakt z nową federacją.

Od grudnia 2017 roku Soldić walczył dla największej polskiej organizacji MMA. W okrągłej klatce KSW stoczył 8 pojedynków i odniósł 7 zwycięstw, w tym 6 przed czasem, kiedy to dominował lub brutalnie nokautował swoich przeciwników.

Niemal wszyscy byli przekonani, że Soldić będzie wybierał pomiędzy KSW lub UFC. Ostatecznie podpisał jednak kontrakt z azjatyckim gigantem, czyli jedną z największych organizacji na świecie, jaką jest ONE FC.

Mateusz Borek komentuje decyzję Roberto Soldicia

Soldić miał stoczyć dla KSW ostatni pojedynek, jednak wyjaśnił, że organizacja nie była w stanie zapewnić mu odpowiedniego rywala. Dostał tylko jedną ofertę, a niedoszłego rywala określił miałem „nołnejma”. Poczekał więc, aż wygaśnie jego kontrakt i dołączył do ONE FC.

Swoją decyzję tłumaczył tym, że organizacja chce zrobić z niego prawdziwego mistrza i będzie on miał szansę walczyć o tytuły nie tylko w formule MMA, ale także w kickboxingu czy Muay Thai.

Zmianę organizacji przez Soldicia skomentował Mateusz Borek. Dziennikarz zamieścił na swoich social mediach wpis, w którym zwrócił do „RoboCopa”:

– Dziękuję @soldicmma za wszystkie niesamowite wieczory. Za klasę wielkiego mistrza. Zarówno w klatce @ksw_mma jak i poza nią. Przeszedłeś długa, trudną i wyboistą drogę, by być teraz w tym miejscu swojego życia i kariery. Zawsze będę pamiętał zarówno Twoje spektakularne nokauty, jak i normalność, skromność, otwartość, poczucie humoru i wrażliwość na krzywdy ludzkie.

– Bez Ciebie na pewno będzie nam trochę smutno. Ale musimy zrozumieć Twoją decyzję. Kariera sportowa trwa krótko i trzeba iść za głosem serca a może czasem raczej instynktu. Być maksymalnie zachłannym na sukces. Mam nadzieję, że wybrałeś dobrze. Zawsze będę Ci kibicował w nowym miejscu. Powodzenia Mistrzu!

Źródło: Instagram

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO