Sobota, 18 Maja, 2024

Soldić wyjaśnia, dlaczego wybrał ONE FC, a nie UFC: “Wiecie, co działo się z gwiazdami UFC, gdy przechodzili do ONE?”

Soldić bał się walczyć z zawodnikami FEN? Tak twierdzi rzecznik organizacji: "Kalkulatorowi na starcie powiedzieliśmy stanowcze NIE"
Fot. YouTube
Opublikowane 2 sierpnia 2022, 10:59
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Roberto Soldić w ostatnim wywiadzie wyjaśnił, dlaczego nie przeszedł do federacji UFC, tylko zdecydował się podpisać kontrakt z azjatyckim gigantem.

Przez ostatnie miesiące federacje walczyły o “RoboCopa”, który jest jednym z najlepszych zawodników w Europie. Sam fighter w wywiadach zapewniał, że zdecydował się przejść do UFC, gdyż tam będzie mógł walczyć z najmocniejszymi rywalami jak np. Kamaru Usman.

Soldić o przejściu do ONE FC

Finalnie Soldić wybrał jednak ONE FC. Jest to duża federacja promująca nie tylko walki MMA, ale również w innych formułach, w tym także kickboxingu czy Muay Thai. W wywiadzie dla The MMA Hour były podwójny mistrz wyjaśnił, że azjatycki gigant da mu szansę stać się wyjątkowym mistrzem.

W nowej organizacji Soldić będzie miał możliwość walki o pasy w różnych formułach. Przypomniał również, że zawodnicy UFC, którzy przeszli do ONE FC ponosili porażki i nigdy nie sięgnęli po mistrzowski tytuł:

– [Transkrypcja lowking.pl] To dla mnie lepsza oferta. To największa organizacja na świecie. Wiecie, co działo się z gwiazdami UFC, gdy przechodzili do ONE FC. Przegrywali. Nie byli w stanie sięgnąć po choćby jeden pas ONE FC.

– Chcę spróbować sięgnąć po te pasy, których zdobyć nie byli w stanie zawodnicy UFC. Nie walczyli tam dobrze. Gdy oglądam gale ONE FC, widzę stójkę i grappling na zupełnie innym poziomie. Byłem też na wielu galach UFC, ale ONE FC jest wyjątkowe, ma w sobie coś innego. Prawdziwe sporty walki. Chcę więc spróbować się w tej organizacji i sięgnąć po wszystkie pasy.

– Tylko Chatri (Szef federacji ONE FC) dał mi szansę, aby zostać prawdziwym mistrzem sportów walki. Mistrzem świata w kickboxingu, mistrzem świata w Muay Thai. To coś nowego to coś, co mnie nakręca. Nigdy czegoś takiego nie widziałem.

Źródło: lowking.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO