(VIDEO) Polak ZACHWYCIŁ kibiców nowego zespołu oraz ekspertów! Rozwiąże bolączki Michniewicza?

Opublikowane 8 sierpnia 2022, 13:46
przez Maciek Ściłba
0
0

W miniony weekend wystartował nowy sezon holenderskiej Eredivisie. Feyenoord Rotterdam w swoim pierwszym meczu pokonał na wyjeździe Vitesse 2:5. Do wygranej w wydatny sposób przyczynił się Sebastian Szymański.

Polski ofensywny pomocnik pokazał, że słynie z doskonałej precyzji. Najpierw w 31. minucie popisał się on świetnym przeglądem pola, szybko dogrywając piłkę do wychodzącego na wolne pole Patrika Walemarka. Szwedzkiemu zawodnikowi nie postało nic innego jak strzelić wyrównującego gola.

10 minut później Szymański z chirurgiczną dokładnością dośrodkował z rzutu wolnego w lewym sektorze boiska. Futbolówka spadała w polu karnym na głowę Danilo, który wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie.

Król środka pola

Dwie asysty Polaka nie umknęły uwadze holenderskich mediów. Były zawodnik Feyenoordu, Mario Been w analizie dla ESPN dostrzegł, że Sebastian Szymański świetnie czuł grę nowego zespołu. Zanim futbolówka była kierowana do niego widział, że jego partnerzy są ustawieni głęboko i przy szybkich kontrach będą potrzebowali więcej czasu na znalezienie się pod bramką przeciwnika. Mimo tego umiał wyczuć tempo i posyłać podania tak, aby stwarzały jak największe zagrożenie.

W podobnym tonie wypowiedział się dziennikarz RTV Rijnmond Dennis van Eersel, a także portal “Voetbalprimeur” . Nie kryli oni zachwytów nad Szymańskim, nazywając go “bohaterem pierwszej połowy” i motorem napędowym, który “przejął pełną kontrolę nad grą”.

Sebastian Szymański ostatecznie opuścił boisko w 65. minucie i został zastąpiony przez Jensa Toornstrę. Ta roszada zdecydowanie zmniejszyła ilość kreatywnych akcji Feyenoordu, ale pozwoliła zespołowi Polaka mocniej skupić się na grze defensywnej.

Forma piłkarza pochodzącego z Białej Podlaskiej cieszy przede wszystkim Czesława Michniewicza. Selekcjoner polskiej kadry ma ogromny ból głowy dotyczący tej formacji przed nadchodzącym mundialem w Katarze.

Źródło: Interia.pl