Sobota, 18 Maja, 2024

UEFA ukarała Pogoń Szczecin! Tak europejska federacja TŁUMACZY swoją decyzję

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 11 sierpnia 2022, 15:05
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Pogoń Szczecin zakończyła już swoją tegoroczną przygodę z europejskim rozgrywkami. Podczas wysoko przegranego meczu z Brøndby IF doszło do ekscesów, za które UEFA postanowiła ukarać szczeciński klub.

UEFA od dawien dawna w bardzo surowy sposób podchodzi do wszelakich incydentów, łamiących stadionowe regulaminy podczas spotkań rozgrywanych pod ich egidą. Przekonała się o tym niegdyś Legia Warszawa, która otrzymywała potężne kary, nawet za użycie pirotechniki.

Pogoń Szczecin natomiast została upomniana za perypetię swoich kibiców ze służbami mundurowymi, które postanowiły odwiedzić sektor przyjezdnych jeszcze podczas meczu. Doszło wtedy do przepychanek oraz ucierpiały niektóre elementy infrastruktury stadionowej.

Zakaz stadionowy i kara pieniężna

Europejska federacja w swoim komunikacie dokładnie precyzuje, za co postanowiła nałożyć wspomnianą karę, a także określiła jej wysokość.

– UEFA zdecydowała się ukarać Pogoń Szczecin grzywną w wysokości 20 tysięcy euro i zakazem sprzedaży biletów swoim kibicom na trzy kolejne wyjazdowe spotkania organizowane przez UEFA za zamieszki i akty zniszczenia. Nakazuje również Pogoni skontaktowanie się z Brøndby IF w terminie 30 dni w celu naprawienia szkód wyrządzonych przez jej kibiców, tj. za połamanych siedzeń czy zniszczonego ogrodzenia.

Przypomnijmy, że gorąco było także po zakończonym meczu. Wówczas kibice duńskiego klubu postanowili zaatakować fanów “Portowców” , który nie pozostali im dłużni. Brak informacji o napomnieniu dla Brøndby, może sugerować, że zajścia które miały miejsce poza stadionem nie były motywacją do nałożenia jakiejkolwiek kary.

AKTUALIZACJA:

Pogoń dodatkowo otrzymała od UEFA kary, za pierwszy mecz rozgrywany w Szczecinie.

  • 67 500 euro za użycie pirotechniki.
  • 10 000 euro za prowokacyjny baner.

Upomnienie otrzymał także trener szczecinian, Jens Gustafsson za rzekome opóźnienie rozpoczęcia meczu.

Źródło: Transfery.info

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments