Sobota, 18 Maja, 2024

Dariusz Szpakowski nie skomentuje nadchodzącego mundialu? ZNAMY decyzję!

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 26 sierpnia 2022, 13:33
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Legendarny komentator Telewizji Polskiej, Dariusz Szpakowski najlepsze lata w swojej profesji ma już dawno za sobą. W przeciągu ostatnich dwóch lat zasiadał przed mikrofonem rzadziej niż dotychczas. Wiemy już, czy usłyszymy go podczas nadchodzącego mundialu w Katarze.

Wielu kibiców ceni sobie Dariusza Szpakowskiego za nieszablonowy styl i doskonałe oddawanie boiskowych emocji. Większość osób dostrzega jednak, że wiek robi swoje i komentatorowi coraz częściej zdarzają się kuriozalne pomyłki, które stają się tematami memów.

71-letni komentator nie bierze jednak tego do siebie i stara się nadal wykonywać swój zawód najlepiej jak tylko umie. Wszystko wskazuje jednak na to, że niebawem może zdecydować się on na to, aby odejść na zasłużoną emeryturę.

“Ostatni Taniec” Dariusza Szpakowskiego

Głos w sprawie pracy Dariusza Szpakowskiego na nadchodzących mistrzostwach świata w piłce nożnej zabrał prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski. Kibicom przekazał jasny komunikat odnośnie tego, czy usłyszymy głos komentatora podczas spotkań tego turnieju.

Dariusza Szpakowskiego lubię. Nawet jeśli czasami się myli, mnie to nie przeszkadza. Myślę, że połowie społeczeństwie również. Wydaje mi się jednak, że to będzie jego pożegnalny mundial.

Wygląda zatem na to, że jeżeli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to 71-letni dziennikarz będzie pracował podczas nadchodzącej imprezy na katarskich arenach.

Warto przypomnieć, że Dariusz Szpakowski komentował mecze podczas EURO 2020 latem zeszłego roku. Nie prezentował się on zbyt dobrze za mikrofonem, w związku z czym w ostatnim momencie został odsunięty od komentowania finału tego turnieju. Zastąpił go Mateusz Borek wraz z Kazimierzem Węgrzynem.

Absencja legendarnego komentatora tłumaczona była kłopotami zdrowotnymi. Niedługo potem wrócił on do pracy, gdzie podczas letnich igrzysk olimpijskich w Tokio można było go usłyszeć podczas zawodów kajakarzy. Mundial w Katarze będzie 19. wielką imprezą piłkarską, podczas której Dariusz Szpakowski będzie miał okazję pracować.

Źródło: TVP Sport

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments