Sobota, 18 Maja, 2024

Dominacja Tańculi! Bezradny Murański odklepuje! To koniec konfliktu?

Opublikowane 26 sierpnia 2022, 21:57
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Na ten rewanż czekało wielu kibiców. W końcu po kolejnych czterech edycjach FAME doszło do drugiego starcia pomiędzy Mateuszem Murańskim i Arkadiuszem Tańculą.

Do pierwszej walki doszło na FAME 10 i jej przebieg zszokował wszystkich. Tańcula był dużym faworytem i krótko po rozpoczęciu starcia widzowie spodziewali się, że zwycięży szybko i w dominującym stylu. Tak się jednak nie stało.

“Aroy” zasypywał rywala ogromną liczbą mocnych uderzeń, jednak “Muran” popisał się niewiarygodną wytrzymałością i przetrwał grad ciosów. Tańcula szybko opadł z sił i ostatnia runda była dla niego walką nie z rywalem, a ze samym sobą. Ostatecznie o wyniku zdecydowali sędziowie, którzy wskazali zwycięstwo Arkadiusza.

Dla Murańskiego był to debiut w klatce i od tamtego momentu zrobił wielki progres. W ciągu roku stoczył 6 pojedynków i na FAME 15 wchodził do klatki z bilansem 4 zwycięstw i 2 porażek. Natomiast od czasu pierwszej walki dwukrotnie oglądaliśmy Tańculę w akcji. Najpierw błyskawicznie rozprawił się z Marcinem Malczyńskim, a następnie brutalnie rozbił Jacka Murańskiego, który zastąpił kontuzjowanego syna.

W oczach bukmacherów to “Aroy” był faworytem tego zestawienia, jednak wielu kibiców uważało, że Murański zrobił na tyle duży progres, iż tym razem rozprawi się z Tańculą.

-> OGLĄDAJ FAME 15 NA ŻYWO

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-22.png

RELACJA

WIDEO:

Rozbity Jacek Murański rzuca wyzwanie Popkowi! Zapowiada konfrontację z… Tańculą!

Runda 1:

Obaj zaczęli od wyczucia dystansu. Pierwszą akcję rozpoczął Murański. Mateusz zahaczył rywala krótkim rewym sierpem, który trafił w gardę rywala. Arek pracował z dystansu i krążył nad rywalem. Tańcula zaczął wywierać presję na rywalu. W pewnym momencie Mateusz się potknął co wykorzystał Arek ruszając na rywala z kilkoma mocnymi ciosami. Następnie zaczął dociskać go do siatki. W końcówce Murański trafił mocnym sierpem na rozerwaniu klinczu. 

Runda 2:

Od mocnych sierpów rozpoczął Mateusz, jednak ta seria nie zrobiła rywalowi krzywdy. Arek zaczął wywierania presji i trafiał pojedynczymi ciosami. Do swojego arsenału dołożył dobre kopnięcie frontalne. W tej odsłonie Arek był widocznie celniejszy. W końcówce obaj wymienili mocne kopnięcie, z której lepiej wyszedł Muran. 

Runda 3:

Mateusz rozpoczął od presji na rywalu. Murański ruszył mocno do przodu, ale zainkasował kilka mocnych ciosów. Mateusz chciał obalić rywala i próbował udusić rywala, ale szybko odpuścił tą próbę. Kolejno walka trafiła do parteru, gdzie Tańcula zasypał rywala kanonadą ciosów. Następnie zajął plecy i udusił Mateusza Murańskiego.

Arkadiusz Tańcula poddał w 3 rundzie Mateusza Murańskiego

Sprawdź wywiad z Mateuszem Murańskim:

Karta walk FAME 15:

Walka wieczoru:

  • Marta „Linkimaster” Linkiewicz vs Aniela „Lil Masti” Bogusz – o pasy mistrzowskie kategorii koguciej kobiet FAME, wagi OPEN oraz o pas Królowej Freak Fights

Co-main event:

  • Marcin „Xayoo” Majkut vs Mikołaj „Konopskyy” Tylko – walka na zasadach K-1

Pozostałe walki:

  • Mariusz „Sarius” Golling vs Marcin „Polish Zombie” Wrzosek – walka w boksie
  • Kacper „Crusher” Błoński vs Marcin Dubiel – walka w klatce rzymskiej w MMA, bez limitu czasowego
  • Jacek „Muran” Murański vs. Tomasz „Szalony Reporter” Matysiak – walka w klatce rzymskiej w MMA
  • Arkadiusz Tańcula vs Jacek „Muran” Murański – walka w klatce rzymskiej w MMA
  • Arkadiusz Tańcula vs Mateusz „Muran” Murański – walka na zasadach MMA
  • Franciszek „Franio” Rusiecki vs Jakub „Paramaxil” Frączek – walka na zasadach K-1
  • Rafał „Takefun” Górniak vs Filip Zabielski – walka na zasadach K-1
  • Jamel i Jamil Neffati vs Radosław „Warjat Radek” Kapias i Patryk Woźniak – walka 2 vs. 2 w MMA

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO