Sobota, 13 Kwietnia, 2024

Polsat nawalił z transmisjami Pucharu Polski? Internet WRZE!

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 31 sierpnia 2022, 11:10
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

We wtorek 30 sierpnia rozegrano 11 spotkań pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski. Na boiskach działo się naprawdę sporo, jednak kibice mieli możliwość obejrzenia w telewizji tylko dwóch meczów. Okazuje się, że telewizja posiadająca prawa zablokowała możliwość pokazania reszty pojedynków.

Pomiędzy ostatnim weekendem sierpnia i pierwszym weekendem września PZPN zaplanował starcia w ramach pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski. Obejrzymy praktycznie wszystkie ekstraklasowe drużyny oprócz tych, które w lipcu i sierpniu brały udział w europejskich rozgrywkach.

We wtorek w najciekawszym spotkaniu pomiędzy Stalą Rzeszów i Koroną Kielce widzowie na trybunach zobaczyli 6 bramek i konkurs rzutów karnych. Wszystkie gole strzelono w przeciągu pierwszych 40 minut. Obie drużyny pomimo nieskuteczności w późniejszych fragmentach gry do samego końca były usposobione bardzo ofensywnie.

Mecz w Rzeszowie tylko dla fanów na trybunach

Możliwość zobaczenia tego, co działo się na boisku mieli tylko i wyłącznie Ci, którzy kupili bilety na stadion przy ul. Hetmańskiej. Osoby przed telewizorami musiały się zadowolić się albo starciem rezerw Legii Warszawa z Wisłą Kraków i pojedynkiem Bruk-Bet Termiliki Nieciecza z pierwszym zespołem stołecznego klubu.

Dziennikarze widząc to co dzieje się w Rzeszowie od razu podnieśli larum. Mecz w Rzeszowie nie był dostępny w internecie, a także w żadnej lokalnej telewizji. Prawa do pokazywania spotkań na wyłączność posiada Polsat. Jak się okazuje, tylko ta stacja może decydować o tym, co pokaże i komu udzieli ewentualnej sublicencji.

Zapytany o całą sytuację rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski przyznaje, że związek nie ma nic do powiedzenia. Prawa zostały sprzedane stacji telewizyjnej, która ma obowiązek pokazania przynajmniej 28 pojedynków danej edycji.

– Polsat posiada pełne prawa do transmisji meczów Pucharu Polski i ta telewizja decyduje w jaki sposób są one eksploatowane. Również dotyczy to zgody na udzielenie innym podmiotom (jak np. ŁNP) prawa do transmisji z meczów, których telewizja nie planuje realizować.

Aktualne prawa zostały sprzedane Polsatowi na wyłączność do końca sezonu 2023/2024. W pierwszej rundzie trwającej edycji Fortuna Pucharu Polski kibice przed telewizorami zobaczą zaledwie 4 z 28 pojedynków. Dla porównania Eleven Sports w pokazało kilkanaście meczów tej samej fazy rozgrywek o Puchar Niemiec.

Sprawę komplikuje też fakt, że niektóre kluby na wieść o tym, że nie jest planowana transmisja telewizyjna z ich spotkań, chciało pokazać swoje mecze w internecie poprzez klubową telewizję. Polsat jednak nie wyraził na to zgody.

Źródło: Meczyki.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments