Poniedziałek, 22 Kwietnia, 2024

Coraz bliżej hitowej walki Tysona Fury’ego?! Promotor nie pozostawia wątpliwości: “Nalega, by…”

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 6 września 2022, 13:54
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Powrót Tysona Fury’ego do ringu jest w zasadzie przesądzony. Promotorzy Frank Warren i Eddie Hearn zdradzili tymczasem nowe fakty w sprawie pojedynku “Króla Cyganów” z Anthonym Joshuą!

Przed kilkoma tygodniami doszło do jednego z najbardziej wyczekiwanego rewanżów tego roku. Ołeksandr Usyk stanął do obrony pasów mistrzowskich wagi ciężkiej, które odebrał Anthony’emu Joshule we wrześniu ubiegłego roku na stadionie Tottenhamu. W Dżeddzie kibice ponownie zobaczyli pojedynek na pełnym dystansie, a arbitrzy ogłosili niejednogłośną wygraną Ukraińca. Ten w wywiadzie po walce powiedział: albo Fury, albo nikt.

O ile na potwierdzenie (kolejnego) powrotu z emerytury przez „Króla Cyganów” nie trzeba było długo czekać, o tyle… Usyk odmówił walki w grudniu. Powód jest jednak całkiem zrozumiały – w jego kraju wciąż toczy się wojna, a sam pięściarz ma do wyleczenia kilka urazów. Tyson Fury zaprosił do tańca Anhony’ego Joshuę, który wstępnie zgodził się na ten pojedynek.

Promotor popularnego “AJ-a”, Eddie Hearn potwierdził w wywiadzie udzielonym talkSPORT Breakfast, że został nawiązany kontakt pomiędzy obozami. Z kolei Frank Warren, współpromotor “The Gypsy Kinga” powiedział, że oficjalna oferta zostanie wysłana na piśmie i zdradził plan swojego współpracownika na to hitowe starcie:

Odbędzie się to w Wielkiej Brytanii, mamy nadzieję, że w listopadzie. W to celujemy. Tyson nalega, by ta walka odbyła się właśnie w UK. To musi się udać. Chce walczyć na miejscu i dać show brytyjskim kibicom.

Ta walka wygeneruje wielkie dochody, bo będzie niesamowite zainteresowanie miejscowej publiczności i pobije wszelkie rekordy Pay-Per-View. Jej wartość określą liczby.

Warren naturalnie nie wchodził w szczegółową analizę tego, o jakich kwotach mowa przed wystosowaniem oferty do obozu Joshuy. Wie jednak, że potencjał tego pojedynku jest naprawdę ogromny.

Jak potwierdzą zainteresowanie i zaakceptują naszą pozycję zrobimy wszystko, by zmaksymalizować dochód dla obu stron. Zależy od tego, jaka będzie cena tej walki… Osobiście uważam, że dobije do dwóch milionów wykupień [PPV].

Tyson powiedział, że chce to zrobić w Wielkiej Brytanii. Wielokrotnie powtarzał, że walka z nim [Anthonym Joshuą] musi się odbyć w UK.

Eddie Hearn również poruszył temat tej walki na terenie Zjednoczonego Królestwa. Jego zdaniem niewielka jest liczba aren, na których można by ją zorganizować.

O tej porze roku masz tylko jedno wyjście i jest nim Millenium Stadium. W ten sposób porzuca się dużą ilość pieniędzy, ale nie zgadniecie. Obaj mają ich pod dostatkiem.

Wiele rzeczy trzeba wziąć pod uwagę. W tym układzie obaj mogą stwierdzić: “Nie obchodzi nas kasa, zrobimy to w UK.”

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments