Sobota, 13 Kwietnia, 2024

David Haye uważa, że Fury może PRZEGRAĆ z Joshuą. “Jeżeli zaatakuje w ten sam sposób…”

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 9 września 2022, 13:39
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Były mistrz świata federacji WBA w wadze ciężkiej David Haye podzielił się swoimi spostrzeżeniami odnośnie nadciągającej “Bitwy o Anglię”. W listopadzie lub grudniu rękawice mają skrzyżować Tyson Fury i Anthony Joshua. “Hayemaker” nie zgadza się z opinią większości i uważa, że pretendent może odebrać pas “Królowi Cyganów”.

David Haye zanim pojawił się w wadze ciężkiej, odnosił ogromne sukcesy w kategorii cruiserweight. Udało mu się zunifikować trzy tytuły WBC, WBA i WBO, a także zdobyć pas magazynu “The Ring”. Po przejściu do królewskiej dywizji zszokował świat pokonując o wiele wyższego i cięższego rosyjskiego czempiona, Nikołaja Wałujewa.

Haye dwukrotnie bronił zdobytego pasa WBA w pojedynkach z Johnem Ruizem i Aduley’em Harrisonem. Tytuł odebrał mu dopiero Władmimir Kliczko, z którym Brytyjczyk miał ogromny zatarg.

“Anthony Joshua będzie w stanie się przebić”

Niewiele osób pamięta, ale zanim Tyson Fury pokonał ukraińskiego mistrza jesienią 2015 roku, miał on zmierzyć się właśnie z Davidem Haye. Pojedynek pomiędzy Brytyjczykami nie doszedł dwukrotnie do skutku z powodu urazów byłego czempiona wagi junior ciężkiej.

Haye po zakończeniu kariery w 2018 pozostaje aktywnym komentatorem ringowych wydarzeń. Zapytany o nadchodzące starcie Fury vs. Joshua stwierdził, że “Król Cyganów” w wygranej walce z Deontayem Wilderem popełnił masę błędów, które “AJ” z pewnością wykorzysta.

– Jeśli Tyson Fury zaatakuje Anthony’ego Joshuę w ten sam sposób, w jaki zrobił to w Las Vegas przeciwko Deontayowi Wilderowi, to nie wierzę, że zadziała to na jego korzyść. Myślę natomiast, że będzie zbytnio się otwierał. Ktoś tak szybki, wysportowany i tak zręczny jak Anthony Joshua będzie w stanie przebić się, zdjąć go i pokonać przed czasem. Wiem, że to kontrowersyjna opinia.

Nie tak dawno Eddie Hearn zdradził, że najważniejsze szczegóły dotyczące pojedynku Fury vs. Joshua zostały już ustalone. Pozostały do dopięcia kwestie formalne i wybór daty oraz areny na podstawie trzech przedstawionych propozycji. Jeszcze w tym roku powinniśmy się dowiedzieć, czy przepowiednia Davida Haye się spełni.

Źródło: yardbarker.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments