sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaBoksKiedy Joshua podpisze kontrakt na walkę z Furym? "Król Cyganów" wyznaczył termin!...

Kiedy Joshua podpisze kontrakt na walkę z Furym? „Król Cyganów” wyznaczył termin! „AJ” odpowiada: „PODPISZĘ”

Od trzech tygodni wszystkie niemal wszystkie warunki walki pomiędzy Tysonem Fury i Anthonym Joshuą są już ustalone. Umowa czeka na podpisanie, lecz brakuje na niej sygnatury pretendenta. Kiedy możemy się spodziewać dopięcia ostatnich formalności?

Po drugiej porażce Anthony’ego Joshuy z Oleksandrem Usykiem wydawało się, że pojedynek Brytyjczyka ze swoim rodakiem Tysonem Fury mocno oddalił się w czasie. Plany ukraińskiego czempiona, w których nie przewiduje on powrotu na ring w tym roku sprawiły, że nieoczekiwanie otworzyła się pewna furtka.

Król Cyganów” postanowił po 4 miesiącach porzucić emeryturę i wrócić do pięściarstwa jeszcze w 2022 roku. Brak atrakcyjnych rywali spowodował, że jego menadżer Frank Warren skontaktował się z Eddie Hearnem. Najpotężniejszy promotor na świecie doskonale wiedział, że dla jego podopiecznego może to być ogromna szansa, aby powrócić na dobre tory. Nie przedłużano zatem negocjacji, tylko szybko ustalono kwestię daty, miejsca, podziału zysków, a także ewentualnego rewanżu.

Dlaczego Joshua odwleka podpisanie umowy?

Według medialnych doniesień kontrakty były przygotowane do finalizacji już w pierwszym tygodniu września. Ostatecznie nie doszło do ich podpisania przez śmierć brytyjskiej monarchini Elżbiety II. Całość miała zostać sfinalizowania krótko po zakończeniu żałoby w Zjednoczonym Królestwie.

Joshua ostatecznie wstrzymał się z parafowaniem umowy. Jak donosił jego promotor i menadżer Eddie Hearn w dokumentach wciąż znajdowały się zapisy, które wymagały dopracowania. Sytuacja zaczęła niecierpliwić Tysona. W minioną sobotę podczas podcastu „talkSPORT Fight Night” zapowiedział on, że daje „AJ’owi” czas do poniedziałku włącznie. W przeciwnym wypadku zacznie poszukiwania nowego rywala.

Joshua spędził ostatni weekend na działaniach charytatywnych. W Watford rozdawał on podarki oraz gotówkę potrzebującym. Znalazł jednak chwilę, aby skomentować słowa „Króla Cyganów” .

– Od lat popisuję przeróżne kontrakty. Obecnie nad wszystkim pracują prawnicy, których zatrudniam. Doskonale znasz historię i wiesz, jak ważne jest to, aby wypracować sobie odpowiednie warunki. Jest to zasługa ludzi, którymi się otaczasz. Podpiszę ten kontrakt, to oczywiste. Na razie pracują nad tym prawnicy, jak skończą to zrobię to, co mam do zrobienia.

Źródło: Talksport.com

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

High League 5 – wyniki ważenia NA ŻYWO!

0
Wielka gala High League 5 już jutro, tj. 10 grudnia o godzinie 20:00. Dziś otrzymamy przedsmak w postaci media treningu i oficjalnej ceremonii ważenia. Po raz ostatni zobaczymy spotkania face to face przed walkami, a w tym oczywiście Mateusz "Don Diego" Kubiszyn vs. Damian Janikowski, Alberto vs. Paweł Tyburski, czy Dawid Załęcki vs. Vaso Bakocević. High League 5 - wyniki ważenia NA ŻYWO.