Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

Kiedy Joshua podpisze kontrakt na walkę z Furym? “Król Cyganów” wyznaczył termin! “AJ” odpowiada: “PODPISZĘ”

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 26 września 2022, 14:14
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Od trzech tygodni wszystkie niemal wszystkie warunki walki pomiędzy Tysonem Fury i Anthonym Joshuą są już ustalone. Umowa czeka na podpisanie, lecz brakuje na niej sygnatury pretendenta. Kiedy możemy się spodziewać dopięcia ostatnich formalności?

Po drugiej porażce Anthony’ego Joshuy z Oleksandrem Usykiem wydawało się, że pojedynek Brytyjczyka ze swoim rodakiem Tysonem Fury mocno oddalił się w czasie. Plany ukraińskiego czempiona, w których nie przewiduje on powrotu na ring w tym roku sprawiły, że nieoczekiwanie otworzyła się pewna furtka.

Król Cyganów” postanowił po 4 miesiącach porzucić emeryturę i wrócić do pięściarstwa jeszcze w 2022 roku. Brak atrakcyjnych rywali spowodował, że jego menadżer Frank Warren skontaktował się z Eddie Hearnem. Najpotężniejszy promotor na świecie doskonale wiedział, że dla jego podopiecznego może to być ogromna szansa, aby powrócić na dobre tory. Nie przedłużano zatem negocjacji, tylko szybko ustalono kwestię daty, miejsca, podziału zysków, a także ewentualnego rewanżu.

Dlaczego Joshua odwleka podpisanie umowy?

Według medialnych doniesień kontrakty były przygotowane do finalizacji już w pierwszym tygodniu września. Ostatecznie nie doszło do ich podpisania przez śmierć brytyjskiej monarchini Elżbiety II. Całość miała zostać sfinalizowania krótko po zakończeniu żałoby w Zjednoczonym Królestwie.

Joshua ostatecznie wstrzymał się z parafowaniem umowy. Jak donosił jego promotor i menadżer Eddie Hearn w dokumentach wciąż znajdowały się zapisy, które wymagały dopracowania. Sytuacja zaczęła niecierpliwić Tysona. W minioną sobotę podczas podcastu “talkSPORT Fight Night” zapowiedział on, że daje “AJ’owi” czas do poniedziałku włącznie. W przeciwnym wypadku zacznie poszukiwania nowego rywala.

Joshua spędził ostatni weekend na działaniach charytatywnych. W Watford rozdawał on podarki oraz gotówkę potrzebującym. Znalazł jednak chwilę, aby skomentować słowa “Króla Cyganów” .

– Od lat popisuję przeróżne kontrakty. Obecnie nad wszystkim pracują prawnicy, których zatrudniam. Doskonale znasz historię i wiesz, jak ważne jest to, aby wypracować sobie odpowiednie warunki. Jest to zasługa ludzi, którymi się otaczasz. Podpiszę ten kontrakt, to oczywiste. Na razie pracują nad tym prawnicy, jak skończą to zrobię to, co mam do zrobienia.

Źródło: Talksport.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments