Poniedziałek, 22 Kwietnia, 2024

Soldić wyjaśnia, dlaczego nie doszło do rewanżu! “Ludzie piszą, że uciekłem, bo się bałem Mameda. Po pierwszej walce powiedział mi…”

Fot. Instagram/YouTube
Opublikowane 29 września 2022, 10:05
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Takiego obrotu spraw raczej nikt się nie spodziewał. Były podwójny mistrz KSW musi tłumaczyć kibicom, że wcale nie uciekł przed rewanżem z Mamedem Khalidovem.

Do pierwszej walki pomiędzy legendą polskiego MMA i Roberto Soldiciem doszło w grudniu 2021 roku. “RoboCop” już w drugiej odsłonie brutalnie znokautował Mameda, który musiał przejść operację i nie miał szansy na szybki powrót do klatki.

Problemy ze zdrowiem po potężnym uderzeniu Soldicia pokrzyżowały plany i sprawiły, że nie doszło do rewanżu. Nie spodobało się to zarówno kibicom, jak i samemu Mamedowi.

Soldić tłumaczy, dlaczego nie doszło do rewanżu

W jednym z ostatnich wywiadów Khalidov wyjaśnił, że rywal obiecał mu dwie walki. Soldić miał dać słowo, którego finalnie nie dotrzymał, gdyż przeszedł do federacji ONE Championship, po tym, jak kontrakt z KSW dobiegł końca – Dla mnie słowo to słowo, dla niego widocznie nie.

Wielu polskich fanów zarzuca Soldiciowi, że ten bał się rewanżu i uciekł przed Mamedem Khalidovem. Zawodnik m.in. w wywiadach podkreślał, że organizacja nie zaproponowała mu atrakcyjnej oferty, nie mogła znaleźć dla niego odpowiedniego rywala, a Mamed ze względu na kontuzję nie mógł walczyć.

Teraz Soldić postanowił odpowiedzieć kibicom i wyjaśnił, że nie uciekł ze strachu, tylko chciał zrobić kolejny krok, gdyż w KSW i tak zdominował całą swoją dywizję oraz wygrał pas kategorii średniej, więc po prostu nie było już dla niego żadnych wyzwań.

– Przede wszystkim nie boję się nikogo w kategorii 77 i 84 kg. Ludzie piszą, że się boje albo uciekłem przed drugą walką z Mamedem, bo powiedziałem, że będziemy walczyć dwa razy. Po pierwszym starciu powiedział mi w klatce, że przechodzi na emeryturę.

– W maju albo w czerwcu powiedział, że powróci w grudniu, a w lipcu mój kontrakt wygasł, więc podpisałem nowy z ONE Championship i idę przed siebie. Życzę wszystkiego najlepszego Mamedowi. Ta druga walka się nie odbędzie, bo mam nowy kontrakt. Mój cel to zdobyć pas.

Źródło: Instagram

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO