Niedziela, 23 Czerwca, 2024

Menadżer Oleksandra Usyka: “Będziemy gotowi na starcie z Tysonem Furym w…”

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 3 października 2022, 14:26
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Oleksandr Usyk nie zamierza iść na łatwiznę. Po dwóch ciężkich bojach z Anthonym Joshuą ukraiński pięściarz chciałby zmierzyć się z Tysonem Furym lub Deontayem Wilderem. Jak przyznaje jego menadżer Egis Klimas, zunifikowany mistrz świata chciałby wrócić do ringu na początku przyszłego roku.

Ostatnie doniesienia medialne w dużej mierze skupiały się na pojedynku “Króla Cyganów” oraz popularnego “AJ’a” . Fury miał dać więcej czasu promotorom na negocjacje i dopięcie istotnych szczegółów, lecz z pewnością nie ułatwią tego ostatnie słowa Boba Aruma. Legendarny promotor mający w swojej stajni brytyjskiego czempiona organizacji WBC oskarżył Eddiego Herna o celowe przeciągnie negocjacji.

W cieniu tego starcia spekuluje się o tym, kiedy do gry powrócił Oleksandr Usyk. To właśnie jego decyzja o przerwie w boksowaniu spowodowała, że dosyć nieoczekiwanie otworzyła się szansa do organizacji walki określanej przez większość osób mianem “Bitwy o Anglię”.

Usyk vs. Fury w lutym 2023?

Menadżer Ukraińca – Egis Klimas zdradził, kiedy jego podopieczny powróci między liny. Ma też ogromną nadzieję na to, że Tyson Fury będzie zainteresowany starciem z Usykiem właśnie w tym terminie.

– Z tego co wiem, to Fury będzie walczył 3 grudnia. Nie mamy z tym żadnego problemu. Oleksandr będzie gotów, aby wyjść do ringu na początku roku. Liczmy na to, że Tyson nie odniesie żadnej kontuzji. Jak doskonale wiemy, że w boksie zdarzają się takie kontuzje jak złamane ręce, nogi itp. My na 100% będziemy gotowi na to, aby Usyk zawalczył już w lutym. Z chęcią zrobimy to znowu w Arabii Saudyjskiej, ponieważ ostatnie starcie z Joshuą udało się tam zorganizować bardzo sprawnie. Jeżeli Fury wypadłby jednak w tym terminie, to opcją awaryjną jest Wilder.

The Bronze Bomber” wraca już 15 października po roku przerwy od czasu ciężkiego nokautu z rąk Tysona Fury’ego. Rywalem Amerykanina będzie doskonale znany polskim kibicom, dwukrotny pogromca Adama Kownackiego Robert Helenius.

Źródło: Talksport

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments