Wtorek, 27 Lutego, 2024

Trzęsienie ziemi w Wiśle! Jarosław Królewski REZYGNUJE. Klub może mieć nowych współwłaścicieli

fot: YouTube
Opublikowane 7 października 2022, 13:26
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Gorący piątek w Krakowie przy ul. Reymonta. Media od samego rana donosiły, że w Wiśle Kraków może dojść do przetasowań w strukturze właścicielskiej. Wczesnym przed południem pojawiły się nowe informacje dotyczące Jarosława Królewskiego. Udziałowiec miał zrezygnować z zasiadania w radzie nadzorczej klubu.

Po burzliwym 2018 roku wydawało się, że nad „Białą Gwiazdą” wzeszło słońce. Trójka współwłaścicieli: Jakub Błaszczykowski, Jarosław Królewski i Tomasz Jażdżyński wykupiła ponad 80% akcji spółki ratując byt drużyny z Reymonta. Szumnie zapowiadali oni, że to tylko kwestia czasu jak Wisła Kraków powróci do miejsca, w jakim była jeszcze dekadę wcześniej i znowu będzie walczyć o miejsce w europejskich pucharach.

Zamiast batalii o czołowe pozycje w PKO Ekstraklasie, był spadek do Fortuna 1 Ligi. Rok 2022 nie przypomina nowego otwarcia, a „flashbacki” z tego, co działo się w latach 2016-2018. Wielki chaos, oddalająca się perspektywa powrotu do elity, pogłębiające się problemy finansowe. Nie można się dziwić, że fani „Białej Gwiazdy” znowu drżą o byt swojego zespołu.

W przerwie międzysezonowej doszło do roszady na stanowisku prezesa klubu. Z funkcją pożegnał się Dawid Błaszczykowski. Brat Kuby już od dawna chciał zrezygnować, lecz nie było odpowiedniego kandydata, który mógłby go zastąpić. Latem 2022 na przejęcie sterów zgodził się Władysław Nowak – mniejszościowy udziałowiec i zarazem prezes oraz właściciel jednego z największych sponsorów klubu.

Taka zmiana nie rozwiązała jednak najważniejszych problemów. Wisła Kraków ma znowu ogromne kłopoty finansowe spowodowane głównie tym, że dochody po spadku do niższej ligi drastycznie zmalały. Pojawił się pomysł, aby spółka została dokapitalizowana. Takie rozwiązanie z pewnością ugasiłoby największe pożary. Medialne doniesienia wskazują, że pomiędzy udziałowcami pojawiły się tarcia.

Spór o dokapitalizowanie spółki. Właściciele nie chcą dokładać pieniędzy?

Na stronie „Fakt.pl” ukazał się artykuł, w którym prezes Nowak twierdzi, że wszystkie ustalenia zostały wstępnie zaakceptowane przez resztę współwłaścicieli. Jeszcze w środę 5 października wypracowane porozumienie miało obowiązywać, lecz dzień później miał się z niego wyłamać Jażdżyński.

– Do wczoraj myślałem, że mamy wszystko ustalone. Było przygotowane spotkanie w dość profesjonalny sposób z agendą i spisywaną notatką. Tomasz Jażdżyński poinformował, że nie podpisze notatki, która powstała po spotkaniu akcjonariuszy. Na dzień dzisiejszy nie wiem, czy jest akceptacja tych ustaleń.

Prezes Wisły zaprzecza także, że chciał wykupił akcje Jażdżyńskiego dokonując tym samym zmian w strukturze udziałowców spółki. O sporach pomiędzy właścicielami „Białej Gwiazdy” można przeczytać TUTAJ.

W piątkowe południe „Przegląd Sportowy” poinformował, że z zasiadania w radzie nadzorczej klubu zrezygnował jej wiceprzewodniczący Jarosław Królewski. Taki krok jednego z trójki największych współwłaścicieli może sugerować, że przygotowuje się on do sprzedaży swoich udziałów. O dokładniejszych powodach ma on poinformować niebawem w odrębnym komunikacie.

Przypomnijmy także, że ten tydzień rozpoczął się od zmiany na stanowisku menadżera klubu. Z funkcji zrezygnował Jerzy Brzęczek. Były selekcjoner polskiej kadry postanowił podać się do dymisji po serii 5 meczów Wisły bez zwycięstwa w lidze. W ostatnich tygodniach roszady szkoleniowca bardzo mocno domagali się kibice. Nowym opiekunem pierwszej drużyny został Radosław Sobolewski.

Źródło: Fakt / Przegląd Sportowy

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments