Sobota, 15 Czerwca, 2024

Znany polski piłkarz z POWAŻNMI zarzutami! Miał działać w zorganizowanej grupie przestępczej

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 13 października 2022, 13:14
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Sensacyjne informacje pojawiły się w ogólnopolskich mediach. Jacek W. mający blisko 200 występów na boiskach Ekstraklasy został zatrzymany. Były gracz m.in. Górnika Zabrze i Cracovii miał działać w gangu, któremu zarzuca się napad z użyciem broni palnej.

Jacek W. to jeden z najbardziej charyzmatycznych piłkarzy mających okazję występować na polskich boiskach. Urodził się on w Gliwicach i właśnie na Górnym Śląsku spędził niemal całą swoją karierę. Uchodzi on za legendę Górnika Zabrze, którego barwy reprezentował 1997-2003 i 2005-2006.

Kultowa stała się jego pomeczowa wypowiedzieć w czasie gry dla zespołu z Jastrzębia-Zdroju. Po jednym z przegranych spotkań swojej drużyny nie gryzł się on w język, a nagranie zostało internetowym viralem.

– My biegamy, jakbyśmy mieli dwa wozy węgla na plecach ku*wa. Nie jesteśmy przygotowani, jedną jedenastką gramy. Przyjdźcie na trening, byście zobaczyli co trenujemy, to trzeba wszystko powiedzieć. Szkoda ku*wa gadać co my trenujemy. (…) Trzeba to powiedzieć. No i co, przegraliśmy 1:0, ktoś tam powiedział, że ktoś się “ułożył”. Jak ja się dowiem, że ktoś się “ułożył” to mu łeb urwę ku*wa, taka jest prawda.

Jacek W. działał w zorganizowanej grupie przestępczej?

Jak informuje “Gazeta WyborczaJacek W. został zatrzymany w związku z podejrzeniem o udział w napadzie. Do zdarzenia miało dojść kilka lat temu w Nowym Targu. Grupa przestępców przebrana za policjantów pojawiła się w jednym z kantorów pod pretekstem weryfikacji informacji o fałszywych banknotach mających pojawiać się w tym punkcie. Podstępem uzyskali oni od właściciela klucze do sejfu z którego zabrali blisko 300 tys. zł.

Grupa, której członkiem miał być Jacek W. działała na terenie kilku województw. Według ustaleń śledczych były piłkarz miał należeć do gangu w latach 2016-2017. Doniesienia wskazują, że brał on udział w większej ilości napadów oprócz wyżej przytoczonego zdarzenia w Nowym Targu.

Rozbicie organizacji przestępczej jest efektem żmudnej pracy policji. Miała ona założyć podsłuch w telefonie jednego z członków grupy. Po zatrzymaniu kolejnych osób, dwójka z nich została tzw. “małymi świadkami koronnymi”. Dzięki ich zeznaniom rozbito gang i zatrzymano wielu podejrzanych, którzy mieli uczestniczyć w przestępczych procederach, w tym Jacka W.

Prokuratura na ten moment nie poinformowała, jakie konkretnie zarzuty postawiono byłemu zawodnikowi Górnika Zabrze. Klub także nie komentuje sprawy twierdząc, że nie ma on żadnej wiedzy o zatrzymaniu swojego byłego piłkarza. W związku z tym nie ma tematu usunięcia go z Galerii Sław.

Warto przypomnieć także, że Jacek W. ma za sobą przygodę z MMA. W 2012 roku walczył on na gali KSW 20 zorganizowanej w Trójmieście. Zmierzył się wówczas z Kamilem Walusiem przegrywając pojedynek przez TKO w pierwszej rundzie.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments