Sobota, 15 Czerwca, 2024

Martinek zabrał głos po kontrowersyjnej porażce! “Szefowie KSW osobiście złożyli protest. Poznamy decyzję w ciągu tygodnia”

Fot. YouTube
Opublikowane 16 października 2022, 11:33
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Co-main event gali KSW 75 wywołał bardzo dużo kontrowersji. Wiele wskazuje na to, że w ciągu najbliższych dni werdykt pojedynku może zostać zmieniony.

W minioną sobotę doszło do starcia pomiędzy Michalem Martinkiem i Danielem Omielańczukiem. Walk trwała pełen trzyrundowy dystans, po którym raczej nikt nie miał wątpliwości, że w górę powędruje ręka Czecha, a werdykt będzie jednogłośny.

Jak się okazało, tylko jeden z sędziów widział przewagę Martinka w każdej odsłonie. Pozostali sędziowie przyznali dwie rundy na korzyść Polaka i wygrał on po niejednogłośnej decyzji.

Martinek i Omielańczuk zabrali głos po gali KSW 75

Z werdyktem nie zgadzają się zarówno kibice, jak i sam przegrany, a nawet włodarze organizacji. Maciej Kawulski zaraz po zakończonej gali zapewnił, że dwóch wspomnianych sędziów nie dostanie więcej pracy w największej polskiej organizacji MMA.

Teraz za pośrednictwem social mediów głos zabrali także zawodnicy. Omielańczuk stwierdził, że nie czuje się przegrany i może dać rewanż Martinkowi. Jeśli jednak po proteście decyzja zostanie zmieniona, to Czech będzie decydował o tym, czy chce drugiej walki z Polakiem.

– Przez całą swoją karierę zajmowałem się walczeniem, a nie sędziowaniem i nie zamierzam tego zmieniać. Nie czuję się przegranym, ale ze względu na szacunek dla Michała i jego sztabu proponuję rewanż. Tym razem nie zostawiajmy już żadnych wątpliwości – napisał Daniel.

Martinek natomiast wyjaśnił, że zamierzał razem z trenerami złożyć protest, jednak jak się okazuje, zajęła się tym już sama federacja:

– [Transkrypcja lowking.pl] Pozdrawiam wszystkich fanów KSW z czeskiej, słowackiej i polskiej sceny sportów walki. Po wczorajszej walce chcieliśmy razem z trenerami Andrzejem Kościelskim i Andre Reindersem złożyć oficjalny protest, bo inaczej widzieliśmy werdykt. Zresztą nie tylko my, bo razem z nami także cała społeczność fanów. Ostatecznie jednak to szefowie KSW, Maciej Kawulski i Martin Lewandowski, osobiście złożyli protest dotyczący werdyktu w naszej walce. Jeśli zakończy się powodzeniem, to pierwszy raz w historii KSW będę mógł oczekiwać na zmianę wyniku. Poznamy decyzję w ciągu tygodnia.

Chcę podziękować całej społeczności, mojej drużynie, trenerom i KSW za to, że stanęli po naszej stronie. Dziękuję każdemu fanowi z osobna za każdy komentarz, bo głównie dzięki wam wszystkim mogę liczyć teraz na sprawiedliwość. (…) Nigdy nie sądziłem, że będę musiał podążyć taką drogą i wcale mnie to nie cieszy z powodu Daniela. Chcieliśmy po prostu walczyć, a teraz znaleźliśmy się w środku politycznej rozgrywki, w której nawet nie chcę brać udziału. Walczę jednak teraz za siebie, za moją drużynę, dla prestiżu i przede wszystkim za swoje przekonania. Polecam, abyście zapoznali się z wpisem Macieja Kawulskiego w tym temacie. KSW próbuje nam pomóc.

Cały wpis zawodnika znajdziecie poniżej:

Źródło: Instagram

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO