Środa, 12 Czerwca, 2024

MASTERNAK pokonał Whateley’a na KBN 25! Teraz Polak zawalczy o MISTRZOSTWO ŚWIATA!

fot. TVP Sport
Opublikowane 30 października 2022, 14:11
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Za nami main event gali Knockout Boxing Night 25, czyli bardzo ważne starcie dla polskiego boksu, będące eliminatorem do pojedynku o mistrzowski tytuł IBF w kategorii junior ciężkiej.

35-letni “Master” stoczył 52 zawodowy pojedynek w karierze. Tego wieczoru wszedł do ringu z bilansem 46 zwycięstw, w tym 31 wygrał przed czasem. W przeszłości sięgał po takie tytuł jak Mistrzostwo Europy, pas WBC International Silver, WBA International, WBO European czy IBF w kategorii junior ciężkiej.

Tym razem na gali w Zakopanem Masternak zmierzył się z Australijczykiem Jasonem Whateleyem. Był to bardzo ważny pojedynek nie tylko dla “Mastera” ale również polskiego boksu, w którym od dłuższego czasu brakuje pięściarza z tytułem mistrza świata.

To bardzo duża i ważna walka dla polskiego boksu. Liczę na to, że Mateusz nawiąże do tradycji i takich mistrzów jak Włodarczyk, Adamek czy Głowacki i zostanie następnym polskim mistrzem świata. Ale krok po kroku, najpierw musi uporać się z Whateleyem – mówił przed walką promotor Andrzej Wasilewski.

RELACJA

Polak nie dał szans niepokonanemu do tej pory Jasonowi Whateleyowi! W pierwszej rundzie Australijczyk trafił dwukrotnie Masternaka prawym krzyżowym, jednak później z rundy na rundę jego kondycja była coraz to słabsza, a ciosy nie robiły już wrażenia na Polaku.

Masternak wygrywał rundę za rundą, regularnie obijając Whateleya wykorzystując do tego lewy prosty. Następnie dokładał kolejne kombinacje udowadniając jaka przepaść jest między nim, a Australijczykiem, który w siódmej rundzie był liczony.

Whateley wytrzymał do końca walki, jednak wprost można powiedzieć, że pod koniec “pływał” po ringu i był kompletnie bez sił.

Było blisko nokautu, jednak o werdykcie zadecydowali sędziowie wskazując jednogłośne zwycięstwo Polaka – 117:110, 118:109 i 119:108.

 Dobraliśmy z Piotrem Wilczewskim dobrą taktykę. Lewa ręka i żelazna kondycja były kluczem do sukcesu. Whateley okazał się dobrym, twardym chłopakiem z ciężką ręką. Do końca musiałem być uważny – powiedział po walce Masternak w rozmowie z bokser.org

Teraz Mateusz Masternak zawalczy o mistrzostwo świata z Jai Opetaią! (22-0, 17 KO)

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments