Środa, 12 Czerwca, 2024

(VIDEO) Mark Hunt kończy karierę! 48-latek żegna się wygraną przed czasem!

Źródło: screenshot YouTube/Twitter
fot. YouTube/Twitter
Opublikowane 6 listopada 2022, 13:33
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Były pretendent do tymczasowego pasa mistrzowskiego wagi ciężkiej UFC, Mark Hunt, oficjalnie zakończył sportową karierę! Weteran MMA pożegnał się z kibicami kolejnym kapitalnym KO!

Popularny “The Super Samoan” to prawdziwa legenda sportów walki. Nowozelandczyk toczył pojedynki w różnych formułach sportowych, począwszy od boksu, przez kick-boxing, aż w końcu oczywiście MMA, gdzie zyskał niezwykłą sympatię kibiców.

Mark Hunt przychodząc do UFC około 2010 roku nie miał najlepszej passy. Jego rekord wynosił 5-6 i miał serię pięciu kolejnych porażek z rzędu. Największa federacja MMA na świecie wykupując Pride FC przejęła kontrakt Nowozelandczyka i chciała go z niego zwolnić wypłacając ekwiwalent w wysokości 450 tysięcy dolarów. Hunt postanowił jednak udowodnić swoją wartość.

Porażka w debiucie nie zniechęciła “The Super Samoana”. Dał się poznać jako naprawdę twardy zawodnik, a do historii przeszły jego nokauty z odejściem od uśpionego przeciwnika. Mark Hunt z UFC pożegnał się w 2018 roku, ale nie porzucił sportów walki. Przed dwoma laty powrócił do boksu, ale przegrał z Paulem Gallenem.

Kolejny pojedynek stoczył wczoraj. “The Super Samoan” wchodził do ringu z rekordem 0-2-1, a jego oponentem był Sonny Bill Williams, była gwiazda rugby. Mimo 48 lat na karku, Hunt zaliczył dobry występ, który zwieńczył mocnym TKO w 4. rundzie na rywalu!

To jednak był ostatni występ Nowozelandczyka w jakichkolwiek sportach walki. Weteran powiedział po walce w rozmowie z The Mirror:

Uśmiecham się nie tylko z powodu wygranej, lecz także dlatego, że po raz ostatni wyszedłem do walki w jakimkolwiek sporcie. Pierwszą myślą było “K**wa, zrobię to jeszcze raz!”, ale nie. Nie wrócę już do ringu.

Tym samym Mark Hunt po 24 latach kariery schodzi ze sceny w wieku 48 lat, choć nie niepokonany. Jego rekord w boksie wynosi 1-2-1, w MMA 13-14-1 1 NC i 30-12-1 w kick-boxingu.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments