Środa, 19 Czerwca, 2024

KSW 81. Marek Samociuk poddany w drugiej rundzie przez Filipa Stawowego!

Opublikowane 22 kwietnia 2023, 20:15
przez Przemek Krautz
0
0
Jeden komentarz

Za nami kolejny pojedynek gali KSW 81, w którym Filip Stawowy zmierzył się z Markiem Samocukiem. Obaj zawodnicy powróci do klatki po porażkach.

Filip Stawowy przed wejściem do KSW stoczył jedenaście zawodowych pojedynków, z których aż dziewięć wygrał, a osiem razy posyłał przeciwników na deski. W ostatnich latach rywalizował z powodzeniem pod skrzydłami organizacji Babilon MMA.

W największej polskiej organizacji zadebiutował podczas gali w Toruniu i zmierzył się z Michalem Martínkiem. Pojedynek wydawał się dość wyrównany, ale z każdą minutą Czech zyskiwał przewagę, kontrolując dystans i punktując Polaka. Ostatecznie walka zakończyła się na kartach sędziowskich i Filip musiał uznać wyższość Michala.

Podczas gali w Tomaszowie Mazowieckim Marek Samociuk wejdzie do okrągłej klatki po raz piąty i podobnie jak Stawowy, będzie chciał powrócić na drogę zwycięstw po przegranej. Ostatni raz walczył na gali KSW 76, gdzie zmierzył się z Kamilem Gawryjołkiem, który przegrał przez TKO.

RELACJA

RUNDA 1

Stawowy zaczął od presji, ale szybko go okopuje po nodze Samociuk. Niezła seria Marka, Filip groźnie kontruje, ale zaraz ponownie obrywa low kickiem. Skrócił dystans Samociuk, dostał mocnym lewym. Zapina “Czołga” na siatce reprezentant Uniq Fight Club, ale walka zostaje w stójce. Celnie bije prawym i lewym Samociuk, dobrze kontruje atak Filipa. Stawowy dociska rywala do siatki, Marek uciekł z dobrze zapiętej klamry. Zaatakował jeszcze na koniec rundy zejściem w nogi Samociuk i udało mu się sprowadzić przeciwnika do parteru.

RUNDA 2

Prosty i low w wykonaniu Marka, Stawowy odrzucił biodra przed próbą sprowadzenia. Filip odwrócił klincz na siatce, wyprowadził jeszcze sierp przy rozerwaniu. Stawowy spycha Samociuka na siatce, mocne ciosy wylądowały na głowie fightera Uniq’a. “Czołg” w półgardzie z góry, mocno atakuje barkami na głowę i posłał mocne młotki na głowę rywala! Kolejne bomby spadają na głowę byłego zawodnika WOTORE, Stawowy w pełni go kontroluje i regularnie obija, po czym przechodzi do duszenia zza pleców i poddaje Samociuka!

Oficjalny wynik: Filip Stawowy wygrywa przez poddanie w 2. rundzie!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Trener Okniński zaprasza Samociuka i ponownie atakuje Uniq! „Zmień team, możesz zrobić postęp” – FanSportu.pl – MMA , Boks, najnowsze wiadomości z świata sportu.
1 rok temu

[…] Marek dobrze wszedł w walkę i celnie bił „Czołga” od pierwszej rundy. Kilka razy jednak wyłapał mocne uderzenia od przeciwnika, który w 1. odsłonie szukał klinczu. Stawowy lepiej wszedł w kolejną odsłonę i z łatwością uciekł przed próbą obalenia Samociuka, którego niedługo później po siatce sprowadził na matę. Tam Filip mocno atakował, by ostatecznie poddać oponenta duszeniem zza pleców. […]

WIDEO