Niedziela, 23 Czerwca, 2024

KSW nie jest zainteresowane kolejnymi walkami Różala! Kawulski nie pozostawia wątpliwości: “To było bardzo ładne pożegnanie”

Fot. YouTube
Opublikowane 14 maja 2023, 15:19
przez Przemek Krautz
20
40
Jeden komentarz

Szef federacji KSW Maciej Kawulski zabrał głos w sprawie Marcin Różalskiego. Wygląda na to, że nie zobaczymy już go więcej w okrągłej klatce.

“Różal” to zawodnik, który swoją karierą zapisał się na kartach historii polskich sportów walki. Toczył pojedynki zarówno w MMA, jak i w K-1, czy też na gołe pięści. W KSW zwyciężył 7 z 10 pojedynków. Pokonał m.in. Mariusza Pudzianowskiego czy też podczas pierwszej gali na Narodowym w 16 sekund znokautował Fernando Rodriguesa.

Sięgnął wówczas po mistrzostwo kategorii ciężkiej i ustanowił rekord, jeśli chodzi o najszybszy nokaut w pojedynku o pas KSW. Niedługo później zwakował jednak tytuł i nigdy więcej nie stoczył starcia w formule MMA.

“Różal” pożegnał się z KSW

Po kilkuletniej przerwie powrócił do KSW, jednak zawalczył na zasadach K-1 w małych rękawicach. Był to jedyny taki przypadek w historii, kiedy organizacja zgodziła się na inne zasady niż MMA. “Różal” zmierzył się z Errolem Zimmerman i niestety poniósł porażkę przed czasem.

Wygląda na to, że był to ostatni pojedynek Różalskiego w organizacji KSW i nigdy więcej nie zobaczymy go bijącego się w okrągłej klatce. Sam Marcin natomiast oficjalnie nie zakończył kariery i przyznał, że mógłby stoczyć kolejną walkę, gdyby dostał ciekawego przeciwnika.

Jeśli dojdzie do kolejnego starcia Różalskiego to najprawdopodobniej w innej federacji. W rozmowie z Mateuszem Kaniowskim szef KSW Maciej Kawulski nie pozostawił w tej kwestii wątpliwości:

– Myślę, że Marcin, nawet jeśli wewnętrznie cały czas czuje się zawodnikiem, no to czuje, że chyba z KSW już się pożegnał i to było bardzo ładne pożegnanie. Ja nie mam poczucia, nawet dzisiaj spędziliśmy kilkanaście minut przy klatce i nie czułem presji, że wypadałoby porozmawiać o przyszłej walce. Raczej panuje taki sposób związany z miejscem, w którym się znajdujemy. Mówię jako ja jako federacja i on jako zawodnik. Także, nie podążam w tę stronę.

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
20
40
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jaki
jaki
1 rok temu

Ta ostatnia walka Rozala ewidentnie pokazala ze juz jest za stary i nie ma to sensu. No niestety peselu nie oszukasz.

WIDEO