Fury i Usyk mogą otrzymać gigantyczną karę! Organizatorzy stracili cierpliwość

Opublikowane 5 lutego 2024, 11:28
przez Jakub Hryniewicz
3
0
Brak komentarzy

Zmiana terminu walki Tysona Fury’ego z Ołeksandrem Usykiem rozzłościła nie tylko fanów boksu, lecz także samych organizatorów. Okazuje się bowiem, że pięściarzom grożą kolosalne kary pieniężne.

Wyczekiwane starcie o wszystkie pasy wagi ciężkiej wyłoni pierwszego od 25 lat niekwestionowanego mistrza. Walka Fury vs Usyk była oczekiwana przez miliony kibiców na całym świecie. Mówiło się o niej już od kilku lat, a zawsze coś stawało na przeszkodzie do jej zorganizowania.

Sprawdź kurs w Superbet

3 754 zł bonusu na start w Superbet! Wysokie kursy, dwa freebety na początek i atrakcyjny pakiet powitalny.
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Tyson Fury jeszcze przed październikowym pojedynkiem z Francisem Ngannou parafował kontrakt na starcie z Ołeksandrem Usykiem. Do walki miało dojść 17 lutego, ale „Król Cyganów” doznał niefortunnego urazu. W związku z tym musiało dojść do zmiany daty. Jako nowy termin starcia unifikacyjnego wyznaczono sobotę 18 maja.

Pozostałe zasady, które strony ustaliły w warunkach umowy pozostały bez zmian. Jak przekazał saudyjski promotor Turki Alashikh, pojawił się jednak jeszcze jeden zapis. jeśli po raz kolejny dojdzie do sytuacji, w której trzeba będzie zmienić termin walki, dany pięściarz otrzyma kolosalną karę finansową.

Wysokość grzywny to aż 10 milionów dolarów, czyli około 40 milionów złotych. O ile kwota jest ogromna, o tyle zapewne mniej odczuje ją Tyson Fury. Brytyjczyk w jednym z wywiadów zdradził, że jego zarobki za pojedynek z Ołeksandrem Usykiem wyniosą około 100 milionów funtów, czyli mniej więcej 500 milionów złotych.

Kto wygra walkę Fury vs Usyk?

Loading ... Loading ...

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
3
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments