Środa, 17 Lipca, 2024

Fenomenalny Norman Parke! Wampir nie był w stanie mu zagrozić [WIDEO]

Opublikowane 10 lutego 2024, 20:44
przez Przemek Krautz
0
1
Brak komentarzy

Za nami najbardziej sportowe zestawienie na całej karcie walk FAME 20. W pojedynku tym Norman Parke zmierzył się z Michałem Pasternakiem.

Początkowo mieliśmy oglądać całkiem inne starcie. Federacja chciała doprowadzić do bardzo długo wyczekiwanej walki “Wampira” z Alanem Kwiecińskim. Niestety freak fighter reprezentujący WCA musiał się wycofać ze względu na kontuzję.

Fani liczyli na to, że może dojdzie do walki Pasternaka z “Don Diego”, jednak według doniesień panowie nie dogadali się w kwestii formuły. Federacja jednak nie zawiodła i znalazła fenomenalne zastępstwo w postaci byłego zawodnika UFC oraz KSW.

Z podopiecznym Mirosława Oknińskiego zmierzył się doświadczony “Stormin”, który mimo że od kilku lat skupia się przede wszystkim na freakach, to cały czas prezentuje doskonałą formę. Fani nie mogli więc doczekać się starcia dwóch zawodowców MMA.

RELACJA

RUNDA 1

Pasternak szukał prostych badając dystans, Parke wystrzelił w końcu z kontrą. Bardzo duży szacunek między fighterami, badają się nawzajem. Michał czai się na prawego w kontrze, stara się otworzyć Irlandczyka prostymi. “Stormin” nie daje się sprowokować, dobrze unika ataków “Wampira”. Parke szybko doskakuje z prawym prostym i lewym sierpem. Różnica szybkości na korzyść Irlandczyka, który jeszcze na koniec rundy oberwał kolanem, spróbował obalenia, ale Pasternak go przed tym powstrzymał.

RUNDA 2

Pasternak szachuje pozycjami, kąsa Parke’a prostymi, ale musi uważać na szybkie kontry rywala. “Wampir” wyłapał kopnięcie Irlandczyka, co groziło obaleniem. Norman dobrze tego uniknął i nie odstępuje przed kolejnymi atakami Michała. Pasternak za namową Mirosława Oknińskiego zaatakował kolanem, Parke poszukał nieudanego sprowadzenia. Irlandczyk przechodzi do ofensywy, celnie kontruje kolejne ataki “Wampira” i jeszcze wykonał świetny rzut przez biodro rodem z judo!

RUNDA 3

Zdaniem większości sędziów Norman Parke wygrywa, Pasternak od początku pressuje, dociska Irlandczyka do siatki. “Wampir” trafił kolanem na suspensor, rywal ma chwilę dla siebie. Michał z kolei naciska, ale “Stormin” w krótkim dystansie posyła wiele celnych kombinacji. Pasternak nie daje rady zapobiec szybkim pięściom Irlandczyka. W końcu zamyka go na siatce Polak, który trafia mocnymi kolanami na uda. Kolejny raz za nisko trafił Michał, Parke szybko decyduje się wrócić do walki. Norman zaprasza Pasternaka na wymianę, ale “Wampir” nie urywa głowy Irlandczykowi, który prawdopodobnie wygrał to starcie!

Wynik walki: Norman Parke wygrał jednogłośną decyzją sędziów!

Sprawdź wywiady z gali FAME 20:

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO