Niedziela, 19 Maja, 2024

Brichta uduszony! Mircea zdobywa pas KSW na gali w Czechach! [WIDEO]

Opublikowane 17 lutego 2024, 23:23
przez Przemek Krautz
1
0
Brak komentarzy

W walce wieczoru gali KSW 91 w Libercu doszło do pojedynku o tymczasowym pas mistrzowski wagi lekkiej. W konfrontacji tej Valeriu Mircea numer dwa kategorii zmierzył się z Leo Brichtą, zajmującym w tym zestawieniu miejsce trzecie.

Dla Valeriu Mircei walka na gali KSW 91 był piątym pojedynkiem w okrągłej klatce. Popularny „Samotny Wilk” ostatni raz walczył w czerwcu zeszłego roku. Na gali XTB KSW Colosseum 2 zmierzył się z Romanem Szymańskim, który pokonał go rok wcześniej. Druga odsłona historii tych zawodników przyniosła niesamowity pojedynek, w którym obaj zawodnicy padali na matę. Obaj przetrwali też trudne chwili i dali fantastyczny pokaz MMA. Ostatecznie po piętnastu minutach twardego boju to Valeriu mógł cieszyć się z wygranej nad Romanem, która otworzyła mu drzwi do starcia mistrzowskiego.

Pochodzący z Czech Leo Brichta dysponował zdecydowanie mniejszym doświadczeniem w klatkach od Valeriu Mircei. Do tej pory stoczył 17 walk, a jego rywal ma na swoim koncie aż 39 pojedynków. Brichta był przekonany, że zderzenie z Mirceą da emocjonujący pojedynek, pełen efektownych akcji.

Czech nie przejmował się jednak doświadczeniem rywala, bo nie po raz pierwszy konfrontował się z tak twardym przeciwnikiem. Dodatkowo poza MMA Brichta miał doświadczenie wyniesione z kickboxingu. Natomiast w MMA sześć razy wygrywał przez nokaut, a cztery razy poddawał swoich rywali. Siedem zwycięstw zanotował już w pierwszej rundzie.

RELACJA

RUNDA 1

Mircea spokojnie rozpoczął 5-cio rundową walkę. Brichta wyprowadza pierwsze uderzenia, choć są to raczej “straszaki”. Mołdawianin daje atakować Czechowi i odpowiada mocnym prawym. Leo jest niezwykle aktywny, dużo się rusza po klatce i wyprowadza a to fronty na tułów, a to kopnięcie na głowę. “Samotny Wilk” czai się na kontry, aż wystrzelił z latającą obrotówką. Poszedł mocny cios Valeriu, który miał sporo szczęścia przy obrotówce Brichty na głowę! Świetnie doskoczył zaraz Mircea z prawym na głowę. Brichta posyła kolejne kopnięcie na głowę, coraz bardziej niebezpiecznie one wyglądają. Mołdawski rywal zanotował jeszcze sprowadzenie w ostatnich sekundach.

RUNDA 2

Wymiana low kicków w pierwszych sekundach, Leo ruszył z kopnięciem na korpus. Ponawia to Brichta, ale wyczuł go Valeriu Mircea, który notuje sprowadzenie. Czeski wojownik skręcał się próbując uciec spod Mołdawianina, który jednak znakomicie kontruje! Założył trójkąt rękoma “Samotny Wilk”, ale odpuszcza próbę poddania. Oddaje w końcu miejsca Mircea i wraca na nogi na ostatnie 120 sekund rundy Leo Brichta. Trafił Czech! Zatańczył na nogach Mołdawianin, choć wcześniej sam wyprowadził mocne uderzenie. Valeriu łapie podchwyt i notuje sprowadzenie. Brichta kręci się jak może w parterze, nie przestaje przy tym atakować z pleców.

RUNDA 3

Brichta szybko skrócił dystans szukając awantury. Zainkasował jednak prawy sierp na szczękę! Mocne kopnięcie Czecha i jeszcze i on trafia Mirceę na szczękę! Mołdawianin dużo ciosów zebrał już w te 60 sekund, uderzył też dobrym podbródkiem. Brichta poczuł krew, atakuje “Samotnego Wilka”, który ratuje się skutecznym obaleniem. Leo nie przestaje zasypywać oponenta ciosami z dołu, Valeriu z kolei zdaje się ładować baterie. Mircea poprawia powoli pozycję, atakuje kolanem na tułów Czecha. Sędzia Goddard ponagla fighterów, którzy w końcu zostają podniesieni. Brichta po podniesieniu od razu napiera, trafił jeszcze okrężnym kopnięciem.

RUNDA 4

Pierwsza z rund mistrzowskich rozpoczęta od mocnych ataków z obu stron. Wybronił sprowadzenie Leo Brichta, trafił też lewym na brzuch Mołdawianina. Mircea perfekcyjnie wyczekał swoją szansę i ominął atak Czecha skąd zanotował sprowadzane. Popracował Valeriu Mircea, który zdobył dosiad i przeszedł za plecy Leo Brichty! Mocne ciosy Mołdawianina, który opadł z sił, ale wsadza rękę i dusi Czecha!

Wynik walki: Valeriu Mircea wygrał przez duszenie w 4. rundzie!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO