Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Phil De Fries remisuje z legendą MMA Joshem Barnettem!

Opublikowane 24 lutego 2024, 22:10
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

KSW wystartowało z nowym projektem, czyli serią Epic, podczas której oglądać możemy walki w różnych formułach. Tym razem doszło do pojedynku grapplerskiego.

W starciu na chwyty Phil De Fries niepokonany od dwunastu walk król wagi ciężkiej KSW ztarł się z byłym mistrzem UFC, legendą MMA i grapplingu Joshem Barnettem. Pojedynek zakontraktowany na dystansie jednej 10-minutowej rundy wygrać można było tylko przez poddanie, inaczej ogłoszony zostałby remis.

Phil De Fries jest dziś czempionem wagi ciężkiej KSW i bardzo doświadczonym zawodnikiem MMA. Swoją przygodę ze sportami walki zaczynał jednak od brazylijskiego jiu-jitsu, w którym przez wiele lat z sukcesami rywalizował. Później swoje świetne umiejętności grapplingowe zaczął wykorzystywać w klatkach, między innymi organizacji UFC czy Bellator.

Josh Barnett jest prawdziwą legendą świata MMA, w którym rywalizuje od roku 1997. „The Warmaster” jest między innymi byłym mistrzem wagi ciężkiej UFC, gwiazdą takich organizacji jak Pride, Strikeforce i Pancrase. Amerykanin słynie ze swoich umiejętności walki w parterze. Jest czarnym pasem brazylijskiego jiu-jitsu i byłym mistrzem świata w tej dyscyplinie sportu. Wywalczył również mistrzostwo wagi ciężkiej grapplingowej organizacji Metamoris oraz tytuł mistrzowski w catch wrestlingu.

RELACJA

RUNDA 1

Panowie szybko przeszli do uchwytu za kark, długo jednak przyszło czekać na sprowadzenie. W końcu po blisko 3. minutach De Fries podciął Amerykanina i znalazł się za plecami “The Warmastera”. Barnett odwrócił sytuację, ale wrócił na nogi Phil De Fries. Spróbował ruszyć po Kimurę Anglik, po czym zaraz spróbował przejścia do duszenia trójkątnego. De Fries kroku po kroku rozkłada Josha Barnetta, który skutecznie skleja do siebie Anglika. De Fries raz za razem polował to na Americanę, to na duszenie D’Arce, ale skutecznie wybronił się Amerykanin. “The Warmaster” dobrze się skręcał przed rywalem, a ten zdecydowanie przeważał z góry. Kibice nie zobaczyli jednak poddania.

Wynik: Walka zakończona remisem.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO