Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

Szef KSW wyjaśnia zamieszanie z sędziami! “W świecie boksu jest bałagan”

Fot. YouTube
Opublikowane 24 lutego 2024, 09:39
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Martin Lewandowski skomentował zamieszanie w sprawie sędziów walki Adamek vs Khalidov. Wokół tej kwestii powstało wiele niedomówień i znaków zapytania, które szef KSW wyjaśnił na wywiadzie.

Już za kilkanaście godzin w okrągłej klatce dojdzie do hitowej walki legend polskich sportów walki. Tomasz Adamek i Mamed Khalidov zmierzą się w starciu na zasadach boksu, ale powstała wielka niewiadoma – kto będzie sędziował tę walkę? Dyskusja rozpoczęła się od wypowiedzi Mateusza Borka, według którego informacji w klatce i przy kartach punktowych mieli znaleźć się m. in. arbitrzy ze świata kick-boxingu.

Sprawę skomentował szef Polskiej Unii Boksu, który stwierdził, że wolałby uniknąć skojarzenia PUB z pojedynkiem Adamek vs Khalidov. Głos w końcu zabrał też Martin Lewandowski.

Oglądaj KSW Epic PPV za 10 zł!

Bukmacher Fortuna przygotował specjalną ofertę dla nowych użytkowników, którzy czekają na starcie Adamka z Khalidovem. Jak otrzymać kod PPV za jedyne 10 złotych na galę KSW Epic? Poniżej znajdziesz zasady opisane krok po kroku:

  1. Załóż konto w eFortuna – KLIKAJĄC TUTAJ – koniecznie tego linku promocyjnego + zaznacz zgody marketingowe
  2. Wpłać depozyt minimum 25 zł.
  3. Postaw pierwszy kupon z dwoma zdarzeniami na galę KSW EPIC za minimum 10 zł.
  4. GOTOWE! Kod PPV otrzymasz SMS-em lub na adres email.

WAŻNE! Pamiętaj, że musi to być pierwszy kupon po założeniu konta (dwa zdarzenia z KSW Epic na kuponie). Aby odebrać bonus musisz otworzyć konto Z TEGO LINKUIlość darmowych kodów jest nieograniczona.

Lewandowski odpowiedział Borkowi

Mateusz Borek wywiadu w sprawie sędziów udzielił Arturowi Mazurowi. To też właśnie prowadzący Klatka po klatce porozmawiał też z szefem KSW.

To nieprawda! Będą sędziowie, którzy sędziują walki bokserskie – powiedział Lewandowski. – Prawdą jest, że nie będą to sędziowie podlegający pod Unię czy Polski Związek Bokserski dlatego, że walka Khalidov vs Adamek nie jest sankcjonowana przez nich.

– Mieliśmy takich kilka pomysłów, żeby wziąć sędziów z Unii, jednak nie dostali oni zgody. To jeden aspekt, a drugi jest taki, że nawet gdyby była ta walka sankcjonowana… no, niestety i tutaj jedną szpilę wcisnę w to środowisko bokserskie. Akurat co do sędziowania w boksie polskim można mieć bardzo dużo zarzutów i tutaj myślę, że większość z państwa jak i tutaj kolega Artur się zgodzi, że sędziowanie w boksie wygląda bardzo źle.

Współwłaściciel KSW podkreślił też, że wbrew krążącym opiniom, do każdej z walk dobrany został sędzia, który zna się na konkretnej formule. Martin Lewandowski zapewnił, że arbitrzy zostali “prześwietleni” i mają doświadczenie. Koniec końców zdementował też słowa Mateusza Borka co do składu w walce Adamek vs Khalidov.

No właśnie to są sędziowie boksu! Naprawdę potwierdzam swoje słowa. Po prostu będą to sędziowie, którzy sędziują walki bokserskie, a ponieważ jest bałagan ogólnie w świecie boksu. Dlatego większość społeczeństwa ma wrażenie, że ci którzy się nie pojawiają na walkach bokserskich organizowanych i sankcjonowanych przez Unię czy Związek… nie sędziują wcale. Jak wiemy tam jest zamieszanie.

Odbierz kod PPV na galę KSW Epic za 10 zł!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO