Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

Pewna wygrana “Irokeza” na KSW 92! Jewtuszko kończy karierę zwycięstwem [WIDEO]

Opublikowane 16 marca 2024, 21:14
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Za nami pożegnalna walka zawodników, którzy byli pionierami europejskiego MMA. W pojedynku tym Maciej Jewtuszko były mistrz wagi lekkiej KSW zmierzył się z doświadczonym Mariusem Žaromskisem.

Maciej „Irokez” Jewtuszko wkroczył do zawodowego świata MMA w roku 2005. Szybko przedarł się do czołówki polskich zawodników, pokazując nie tylko efektowny, ale też bardzo skuteczny styl walki. Bił się dla WEC, UFC, aż w końcu trafił do KSW.

Podczas KSW 21 stanął naprzeciwko Artura Sowińskiego w walce o pas mistrzowski. Po duszeniu w drugiej rundzie to jego ręka powędrowała do góry, a na biodrach zawisł upragniony pas wagi lekkiej. W roku 2014 „Irokez” znokautował efektownie walczącego Vaso Bakocevica, po czym zwakował tytuł.

Natomiast 43-letni Marius Žaromskis bił się na całym świecie w wielu organizacjach jak japoński Dream, angielskie Cage Rage, Bellator czy Strikeforce, gdzie zmierzył się z popularnym Nickiem Diazem. Zarówno zawodnik z Litwy, jak i Polak zapowiedzieli, że po KSW 92 kończą karierę. Starcie w Gorzowie Wielkopolskim było więc dla nich bardzo ważne, gdyż żaden wojownik nie chce odchodzić jako przegrany.

RELACJA

RUNDA 1

Panowie spokojnie rozpoczęli starcie, posyłając jedynie badające uderzenia. Skrócił dystans Zaromskis, trafił go Polak kontrą. Litwin postraszył okrężnym kopnięciem, odpowiedział frontem “Irokez”. Zaromskis podszedł z serią haków na korpus, Jewtuszko trafił go krótkim sierpem. Litwin mieszał płaszczyzny uderzeń. “Irokez” na wstecznym, szuka kontry i celnie trafia. Szukał jeszcze w ostatnich sekundach różnych kopnięć Polak.

RUNDA 2

“Irokez” szybko zaatakował Litwina! Zaromskis spróbował backfista, ale zainkasował sporo kopnięć Polaka. “Irokez” trafił kolanem, posłał też nietuzinkowe uderzenie łokciem. Maciej zaczął się bawić w klatce i raz za razem trafiał Zaromskisa. Litwin próbował zaskoczyć krótką serią, ale zaraz trafił go Polak. Trafił “Irokez” w zwarciu! Posłał kapitalne kolana na głowę w tajskim klinczu.

RUNDA 3

Zaromskis zaczął od pressowania Polaka, który aktywnie stopował rywala. Jewtuszko dobrze schodził i trafiał kolanem, dobrze też pracował kąsającym prostym. Kapitalnie trafił “Irokez” backfistem! Padł na matę Zaromskis, ale wytrzymał serię młotków Polaka i uratował się próbą zejścia po nogi. Mocne bomby posyłał Jewtuszko, ale wytrzymał kryzys rywal.

Wynik walki: Maciej “Irokez” Jewtuszko wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO