Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

Duże zmiany w boksie!? Szef WBC planuje coś specjalnego na walkę Fury vs Usyk

fot. YouTube
Opublikowane 18 marca 2024, 10:12
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Szef federacji WBC chciałby wprowadzić zmiany, które pomogłyby wyeliminować kontrowersyjne werdykty w pojedynkach bokserskich. Jego rozwiązanie miałoby zostać wykorzystane w majowej walce.

Kontrowersyjne, a nawet często skandaliczne decyzje nie są w boksie niczym wyjątkowym. Bardzo często wygrywa zawodnik, który np. walczy u siebie, a sędziowie punktują walki w sposób dla nikogo niezrozumiały, co odrzuca wielu kibiców od tego sportu.

Sprawdź kurs w Superbet

3 754 zł bonusu na start w Superbet! Wysokie kursy, dwa freebety na początek i atrakcyjny pakiet powitalny.
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Zmiany sędziowskie w walce Fury vs Usyk

Mauricio Suleiman chciałby to zmienić i zadbać o to, aby nie doszło przypadkiem do afery w pojedynku o tytuł niekwestionowanego mistrza świata. Zaproponował więc, by przy walce pracowało aż po 2 sędziów z trzech stron ringu.

Wspominał m.in. o niedawnym pojedynku Rey Vargas vs Nick Ball, który zakończył się remisem, Wyjaśnił, że trzeba zadbać o to, aby nie powtarzały się takie sytuacje:

– Widzieliśmy, jak jeden sędzia miał na karcie jedno wielkie zwycięstwo, a inny ocenił, że wygrał drugi zawodnik. Taka kontrowersja, jak ta, w walce Fury – Usyk zabije boks.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments