Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Mamed w Czeczenii zapytany o Polskę! Piękne słowa legendy KSW

Fot. YouTube
Opublikowane 28 marca 2024, 10:27
przez Przemek Krautz
2
0
Brak komentarzy

Mamed Khalidov z dużym szacunkiem wypowiedział się na temat Polski i Polaków. Przyznał, że z dumą reprezentuje nasz kraj.

Były mistrz KSW urodził się w czeczeńskim mieście Grozny, jednak większość życia spędził w Polsce, do której przybył w 1997 roku. To tutaj trenował, walczył i założył rodzinę, a w 2010 roku otrzymał także polskie obywatelstwo.

W podcaście Aslanbeka Badaeva przyznał, że został w Polsce bardzo dobrze przyjęty, kocha ten kraj i cieszy się, że może go reprezentować:

Gdy pojechałem do Polski, miałem siedemnaście lat. Zostaliśmy tam przyjęci bardzo dobrze. Polacy są bardzo gościnnymi ludźmi. Rok po roku, gdy zyskiwałem nowych przyjaciół, ludzie otwierali swoje serca i przyjmowali nas bardzo dobrze. Nie będę ukrywał, że zakochałem się w tym kraju i cieszę się, że reprezentuję Polskę.

Mamed przyznał, że zawsze mógł liczyć na duże wsparcie polskich kibiców. Nawet gdy walczył z takimi zawodnikami jak Mariusz Pudzianowski czy Tomasz Adamek, to i tak wielkie grono fanów wspierało właśnie jego.

– Gdy jest mi ciężko, dostaję wsparcie. Gdy pojawiały się kontuzje, miałem te wszystkie operacje, dostawałem wsparcie. Byłem wręcz zaskoczony wsparciem, jakie mi okazali. Gdy wygrywałem, wspierali mnie, ale gdy coś złego mi się przytrafiało, to także mnie wspierali i to wsparcie jeszcze bardziej mnie motywowało. Widziałem te wszystkie życzenia, jakie mi ślą, komentarze w mediach społecznościowych.

– Nie wiem, skąd to się bierze. Może chodzi o to, że jeśli szczerze oddajesz całego siebie sportowi i ludziom, to… Może to szczerość? Nie wiem, jak to wyjaśnić… Czułem natomiast wsparcie nawet wtedy, kiedy walczyłem z Pudzianowskim czy z taką legendą polskiego boksu, jak Adamek. Oczywiście on też miał wsparcie.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
2
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO