Piątek, 24 Maja, 2024

Zawodnicy i dziennikarze zszokowani po KSW w Paryżu! “Doceniajmy Polskę. Tu już jest za późno”

Fot. YouTube
Opublikowane 7 kwietnia 2024, 11:11
przez Przemek Krautz
20
1
Jeden komentarz

Zawodnicy, dziennikarze i menedżerowie zabrali głos po wizycie we Francji przy okazji gali KSW 93. Opisali, jak wygląda sytuacja na ulicach.

W minioną sobotę po raz pierwszy w historii największa Polska federacja MMA zorganizowała galę we Francji. W paryskiej Adidas Arena doszło m.in. do starcia Salahdine’a Parnasse’a z Valeriu Mirceą czy Mariana Ziółkowskiego z Wilsonem Varelą.

Dziennikarze i zawodnicy w szoku po wizycie we Francji

Jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia social media zalały wypowiedzi osób, które wybrały się do Paryża na galę. Przyznają one, że nie ma już ratunku dla Francji, a sytuacja na ulicach jest naprawdę trudna.

Ziółkowski w rozmowie z InTheCagePL przyznał, że Polacy powinno przestać idealizować Zachód i zacząć doceniać to, jak bezpiecznie jest u nas w kraju:

– Jak chodzimy teraz po tych francuskich ulicach, to jest… kurde, no powiem wam, że Polacy nie doceniają tego, co mają u siebie. To jest niesamowite. Czemu w Polsce wielu ludzi, oczywiście nie mówię, że wszyscy, ale duża część ma taki kompleks Zachodu? Naprawdę, ci, którzy mają pewne poglądy ideowe i nie myślą racjonalnie, tylko myślą przez pryzmat idei… Ich trzeba wysłać do Francji i niech sobie tu pomieszkają. Zobaczą, co tu się dzieje. Naprawdę Polskę trzeba doceniać.

– Byłem w Brazylii dwa miesiące, w Rio de Janeiro, a powiem wam, że tutaj chodząc po ulicy, troszeczkę bardziej czuję takie napięcie. Bałbym się na przykład wieczorem puścić Ewelinę na miasto. Naprawdę bałbym się ją zostawić. Nie powinno tak być, że chodzisz po europejskim kraju i nie do końca czujesz się bezpiecznie.

Kilka wpisów na Twitterze zamieścił również Hubert Mściwujewski. Dziennikarz znany z gal freakowych opisał, jak wygląda sytuacja w Paryżu:

– Po jednym dniu w Paryżu mogę stwierdzić jedno – doceniajmy nasz kraj i to, że możemy czuć się w nim bezpiecznie. Tu już jest za późno. Masakra.

Głos zabrał również Łukasz Jurkowski, który cały czas miał kontakt z ekipą KSW:

– Przed chwilą dostałem wideo z ekipy KSW jadącej na halę, gdzie bezdomny imigrant wali konia przy przejściu dla pieszych. Luz mordo jest git.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
20
1
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
burak obamik
burak obamik
1 miesiąc temu

KSW 1 raz w zyciu wyjechało z polski i odkryło że świat jest inny? serio?

WIDEO