Sobota, 18 Maja, 2024

Masternak wprost o Adamku: “W życiu chodzi tylko o pieniądze?”

Fot. KSW
Opublikowane 22 kwietnia 2024, 10:42
przez Przemek Krautz
29
4
2 komentarze

Mateusz Masternak skomentował nadchodzący występ legendy boksu w organizacji FAME MMA. W szczerych słowach wypowiedział się na temat Tomasza Adamka.

“Góral” to jeden z najlepszych pięściarzy w historii polskiego boksu. Sięgał po mistrzowskie tytuły, toczył wielkie pojedynki, na które w środku nocy wstawali kibice oraz zarobił duże pieniądze. Po latach przerwy postanowił powrócić, ale nie toczy już walk w ringu, tylko w klatce.

Masternak o Adamku w FAME

Najpierw zmierzył się z debiutującym w boksie Mamedem Khalidovem, a na FAME 21 stoczy pojedynek z freak fighterem Patrykiem Bandurskim. Fani i inni zawodnicy nie mają wątpliwości, że chodzi tutaj o pieniądze.

Większa część środowiska sportowego nie popiera decyzji Adamka, który stawia na szali swoje nazwisko i o ile zarobi, to może przy tym bardzo dużo stracić. Tym razem w rozmowie z TVP Sport głos zabrał Mateusz Masternak, który w sobotę zwyciężył przez nokaut z Jean Jacques Olivierem.

– Tomek jest wielkim mistrzem boksu i tutaj trzeba powiedzieć, że osiągnął prawie wszystko. Może nie wszystko, bo w kategorii ciężkiej mistrzostwa nie miał, natomiast zdobył je w dwóch innych, był wielkim pięściarzem. Czy teraz to doda mu chluby i chwały? Myślę, że nie. Pieniędzy z pewnością tak, ale czy w życiu chodzi tylko o pieniądze?

– Każdy sportowiec ma na siebie jakiś pomysł. Jedni chcą kończyć kariery jak Lennox Lewis, w chwale, ze wszystkimi pasami, być zapamiętanym jako wielki mistrz pięściarstwa i boksu. Inni próbują i nie umieją rozstać się z ringiem. Nie mnie to oceniać.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
29
4
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mayox
Mayox
25 dni temu

Nie chodzi tylko o pieniądze – chodzi tez np. o ambicje sportowe. Dlatego Tomek był mistrzem świata, walczył 12 rund z połamanym nosem dławiąc się własna krwią – przyjął na ten złamany nos setki uderzeń, a przecież mógł się poddać w przerwie miedzy rundami

Damian
Damian
Reply to  Mayox
24 dni temu

Gdzienty widzisz tu ambicje sportowe w walce na fame mma z Bandura ?

WIDEO