Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Kacper Formela debiutuje w KSW! Pokonał Ahmeda Vilę

Opublikowane 11 maja 2024, 22:29
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Gala XTB KSW 94 przyniosła interesującą konfrontację w kategorii piórkowej, w której Ahmed Vila, numer siedem rankingu wagi piórkowej KSW, przywitał debiutującego w organizacji Kacpra Formelę, niepokonanego od czterech lat byłego mistrza FEN.

Podczas majowej gali Ahmed Vila wszedł do okrągłej klatki po raz drugi. W pierwszym pojedynku, do którego doszło na gali XTB KSW 89, Vila zmierzył się z Łukaszem Charzewskim, byłym mistrzem organizacji FEN. Walka rozegrała się na pełnym dystansie, a sędziowie wygranym wskazali Vilę.

Wchodzący do KSW Formela było na fali ośmiu wygranych z rzędu. Reprezentant klubu Might Bulls Gdynia i były mistrz FEN od roku 2020 nie odniósł porażki. Formela bywa nazywany “Polskim Machidą”, bo tak jak ten legendarny zawodnik wywodzi się z karate, w którym wywalczył między innymi tytuł mistrza świata.

RELACJA

RUNDA 1

Formela rozpoczął od krążenia wokół Vili, który okopywał mu nogę wykroczną. Polak obserwuje reakcje Bośniaka, którego kąsa pojedynczymi ciosami. Kacper rozciął skórę nad okiem Ahmeda, który szukał agresywnych kontr. Formela odczuł jedno z kopnięć Vili, który odważnie podszedł i nadział się na kombinację dół-góra. Pięknie kopnął jeszcze kilkukrotnie Bośniak w ostatnich akcjach.

RUNDA 2

Formela świetnie ruszył z kopnięciem, a Vila przycelował backfistem! Przeliczył się Bośniak, a za moment oberwał kopnięciem na łydkę. Ani jeden ani drugi nie otwierał się, przez co pojedynek długi czas przypominał szachy. Formela w końcu trafił prawym i lewym, ale nie siadły one czysto. Vila ruszył z ofensywą, zaatakował kolanem, Kacper szukał awantury w krótkim dystansie. Trafił mocnym prawym Vila, Polak aż przyklęknął.

RUNDA 3

Vila zaatakował jako pierwszy obrotówką, Formela poślizgnął się przy próbie ataku. Kacper dużo pressował, wszedł w końcu w półdystans i sięgnął czystym prawym. Bośniak szukał sprowadzenia, wybronił się Formela, który jeszcze oberwał prawym. Świetnie przymierzył Polak z opadającym cepem, przyjął kopnięcie na ręce. Vila kąsał w ostatnich sekundach prostymi i low kickami chcąc zaakcentować walkę na swoją korzyść.

Wynik walki: Kacper Formela wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów!

Artykuł w trakcie aktualizacji.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO