Hiszpania mistrzem Europy! Pokonuje Anglię w wielkim finale! [WIDEO]

Opublikowane 14 lipca 2024, 22:59
przez Jakub Hryniewicz
0
0

Za nami finał tegorocznych zmagań o miano najlepszej piłkarskiej reprezentacji w Europie. Zakończył je mecz Hiszpania – Anglia rozgrywany w Berlinie.

Synowie Albionu już po raz drugi z rzędu przystępowali do finału Euro. Kilka lat temu dopiero po rzutach karnych przegrali z Włochami, którzy w tym roku odpadli tuż po wyjściu z grupy. Gareth Southgate delegował na boisko swój najmocniejszy skład, który oczywiście w większości tworzyli piłkarze Premier League. Czy tym razem udało się odnieść sukces w grze o mistrzostwo Europy?

La Furia Roja od pierwszego spotkania pokazywała wysokie umiejętności pojedynczych zawodników, którzy wspólnie tworzyli zgrany kolektyw. Mało kto spodziewał się, że Luis de la Fuente w tak krótkim okresie stworzy drużynę, która nie przegra żadnego spotkania na EURO 2024. Jak było dziś?

Euro 2024: Finał Hiszpania – Anglia

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej nie minęło 120 sekund, a już padł pierwszy gol. Lamine Yamal pognał prawą stroną do środka, wyłożył piłkę Nico Williamsowi, a ten pokonał Pickforda!

W 70. minucie gry na boisko wszedł Cole Palmer, który otrzymał piłkę od Bellinghama i doprowadził do wyrównania!

W 70. minucie gry na boisko wszedł Cole Palmer. Anglik już 2. minuty później otrzymał piłkę zagraną od Bellinghama i doprowadził do wyrównania!

Hiszpanie ponownie zdołali podnieść wynik. W 86. minucie La Furia Roja popisała się kapitalną akcją. Cucurella dograł do Oyarzabala, który strzelił bramkę na 2:1.

Synowie Albionu nie zdołali doprowadzić do wyrównania i przegrali drugi finał Euro z rzędu. Hiszpanie zostali mistrzami Europy!