Poniedziałek, 4 Marca, 2024

„Mentor, wzór, czy jest większy autorytet dla sportowca? ” – Różal o Marku Piotrowskim

Fot. Marcin Różalski, YouTube
Opublikowane 22 października 2020, 20:28
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Fot. Marcin Różalski

Już jutro Różal powraca po długiej przerwie i zadebiutuje na gali Genesis w starciu na gołe pięści. Rywalem Polaka będzie były mistrz UFC Josh Barnett.

Różalski na swoim Instagramie wyjawił, że dostał wiadomość od Marka Piotrowskiego, który kibicuje mu przed pierwszą walką w nowej formule.

Więcej o jutrzejszej gali walk na gołe pięści znajdziesz tutaj – Gala Genesis: Różal vs. Barnett – oglądaj w PPV. Transmisja, stream. Gdzie obejrzeć?

Piotrowski to ikona polskich sportów walki. Marek walczył już od roku 1984. Zawodnik w swojej karierze przegrał tylko dwie walki. W kick-boxingu stoczył 44 pojedynki, wygrywając 42 razy. Kolejne 21 razy walczył w formule bokserskiej.

Piotrowski zdobył m.in. mistrzostwo Stanów Zjednoczonych, następnie został mistrzem świata w kick-boxingu. Zawodnik był posiadaczem wszystkich najważniejszych pasów mistrzowskich: ISKA, KICKPKCWAKO-PROFFKAWKA TBC.

Zawodową karierę zakończył w 1996 roku wygraną walką bokserską. Rok później dostał propozycję kolejnego pojedynku, jednak nie był w stanie walczyć z powodu kłopotów ze zdrowiem. Postępująca i nie do końca zdiagnozowana choroba spowodowała duże trudności w mowie oraz poruszaniu się Marka.

Obecnie legenda kick-boxingu toczy walkę z chorobą, która jest niezwykle kosztowna. Jego przyjaciele postanowili zorganizować zrzutkę, aby pomóc mu odzyskać zdrowie.

TUTAJ ZNAJDZIESZ LINK DO ZBIÓRKI- Legenda kickboxingu walczy o zdrowie. Potrzebna pomoc!

Dzień przed debiutem w walce na gołe pięści Różal dostał wiadomość od Piotrowskiego, o czym poinformował swoich fanów za pośrednictwem Instagrama:

„Wielki Człowiek, Największy Mistrz, Mentor, Wzór, Idol Wielu z Nas. Wśród plakatów amerykańskich aktorów, którzy wisieli na ścianach w pokojach były plakaty z Naszym Mistrzem, Markiem Piotrowskim. Prawdziwy Super Bohater, Polak, Marek „The Punisher” Piotrowski. Pamiętam walki oglądane na kasetach, przebitki w tv, artykułu w gazetach. 2 razy drugie miejsce w plebiscycie Przeglądu Sportowego, odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Dziś toczy nadal walkę, ale taką, której nigdy nie powinien toczyć, która jest niesprawiedliwością ogromną. Marek walczy i wygra, a wszystkie oceny z boku nazywa falstartem. Czy jest większy autorytet dla Sportowca? Dziś otrzymuję smsa od Mistrza, w którym Wielki Marek Piotrowski życzy mi powodzenia w walce, będzie mi kibicował i trzymał kciuki. Mistrz, który był dla mnie i jest wzorem, Super Bohaterem, któremu kibicowałem i na którego patrzyłem się na plakacie nad łóżkiem, teraz kibicuje mi i pisze do mnie taką wiadomość. Wygrałem już wszystko, wygrałem coś, o czym nigdy nawet nie marzyłem. Tytuł nad tytuły, nic już więcej nie ma ponad to. Marku wszystkiego co dla Ciebie najważniejsze życzę i bardzo Ci dziękuję.
Moc z Tobą Wielki Wojowniku.”
– napisał Różal.

https://www.instagram.com/p/CGpeRUohRD4/?utm_source=ig_web_copy_link

Gdzie oglądać Genesis: Różal vs. Barnett?

Transmisja Online Genesis wyłącznie w systemie PPV.

Dostęp wykupisz tutaj.

Koszt zakupu dostępu do gali: 40 zł

Genesis godziny transmisji, o której gala?

Start transmisji o godzinie 20:00. Pierwsza walka gali Genesis to starcie Damiana Szmigielskiego z Denisem Makowskim w kategorii do 72 kg. W drugiej walce zobaczymy znanego z występów w klatce KSW doświadczonego Vaso Bakocevica, który nie kalkuluje w swoich walkach. Łącznie na gali będziemy świadkami siedmiu emocjonujących starć. W walce wieczoru starcie Różala z Barnettem.

Karta walk Genesis: kto zawalczy?

Walka wieczoru:

120 kg: Marcin „Różal” Różalski vs. Josh Barnett

Pozostałe walki :

  • 65 kg: Bartosz Batra vs. Michał „Matrix” Królik
  • 57 kg: Aleksandra Rola vs. Monika Porażyńska
  • 73 kg: Gracjan Sadziński vs. Jan Siroky
  • 120 kg: Rafał Kijańczuk vs. Marcin Wasilewski
  • 80 kg: Vaso Bakocevic vs. Dariusz Rutkiewicz
  • 72 kg: Damian Szmigielski vs. Denis Makowski

Dostęp do Genesis wykupisz tutaj.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments